Tunç, Gerçekleştirilecek ihalelerin tarihini açıkladı

EKONOMİ 28 Aralık 2016 19:19
Videoyu Aç Tunç, Gerçekleştirilecek ihalelerin tarihini açıkladı
A
a

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, iki dere ıslahının ve beş adet köprü ihalesinin tarihlerini açıkladı.

MİLLETVEKİLİ TUNÇ HASANKADI DERELERİ ISLAH İHALESİNİN 20 OCAK’TA YAPILACAĞINI AÇIKLADI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Hasankadı beldesinde bulunan Güney deresi, Yağısıkuzu deresi ve Eskicuma derelerinin taşkın koruma inşaaatı ihalesinin 20 Ocak 2017 tarihinde DSİ 23.Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Milletvekili Tunç, 20 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Hasankadı beldesinde bulunan derelerin taşkın koruma inşaaatı kapsamında  Güney Deresine istifli taş tahkimat, beton duvar, hasır çelikli beton kaplama, betonarme U kanal, brit, tersip bendi yapılacağını, Yağısıkuzu Deresine, betonarme U kanal, menfez, ıslah sekisi yapılacağını, Eskicuma Deresine de, betonarme duvar, menfez ve üstlerine korkuluk yapılacağını ve işin süresinin 600 gün olarak belirlendiğini söyledi.
 

MİLLETVEKİLİ TUNÇ 5 ADET KÖPRÜ’NÜN 23 OCAKTA İHALE EDİLECEĞİNİ AÇIKLADI

ÇAYALTI, ÇAKRAZOVA, GÖÇKÜNDEMİRCİ, AYDOĞMUŞ VE ALAPINAR KÖPRÜLERİ YAPILIYOR

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 13 Ağustos 2016 tarihinde Bartın ilçe ve köylerinde meydana gelen sel afetinde yıkılan 5 adet köprünün yapım ihalesinin 23 Ocak 2017 tarihinde DSİ 23.Bölge Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini belirtti.

Milletvekili Tunç, Kurucaşile Çayaltı, Aydoğmuş ve Alapınar köyü köprüleri ile Amasra ilçesi Çakrazova ve Aydoğmuş köprülerinin yapım ihalesinin 23 Ocakta gerçekleştirileceğini ve ihalenin ardından inşaatların da süratle tamamlanacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, 13 Ağustos’ta meydana gelen selin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte bölgede helikopterle inceleme yaptıklarını belirterek, bu incelemeler sonrasında sayın Bakandan sel hasarlarının oluştuğu derelerin taşkın koruma işlerinin yapımı ile yıkılan köprülerin yerine yenilerinin yapılması hususunda talepte bulunduklarını ve sayın bakanın da olumlu karşıladığını bunun üzerine DSİ’nin 10 milyon lira keşif bedeli ile Çayaltı, Aydoğmuş, Çakrazova, Alapınar ve Göçgündemirci köylerinde yıkılan 5 adet köprünün yapımının ek yatırım programına alındığını ve proje çalışmaları tamamlanan köprülerin yapım ihalesinin ardından inşaatlarına başlanacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, yıkılan diğer iki köprünün de Amasra ilçesi Şenyurt köyü ile Kurucaşile ilçesi Çayaltı köy içi köprüsü olduğunu, bu köprülerin ihalesinin de İl Özel İdaresi’ne AFAD’tan aktarılan ödeneklerle yapılacağını ve bu köprülerin de 6 ocak 2017 tarihinde ihalesinin gerçekleştirileceğini belirtti.
 

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ TEKKEÖNÜ DERESİ ISLAH İHALESİNİN

19 OCAK’TA YAPILACAĞINI AÇIKLADI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kurucaşile İlçesi Ovatekkeönü deresinin taşkın koruma inşaatı ihalesinin 19 Ocak 2017 tarihinde DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Tekkeönü 13 Ağustos Sel afetinden büyük zarar görmüştü

Milletvekili Tunç, 19 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan Bartın Kurucaşile ilçesi Ovatekkeönü deresi taşkın koruma işi kapsamında; 1000 m çift taraflı beton ağırlık duvarı ve 10 adet betonarme brit imalatı, denize çıkış kısmında 100 m çift taraflı tahkimat yaptırılacağını, inşaat çalışmalarının 600 günde tamamlanacağını söyledi.

1000
icon
Sonuç 29 Aralık 2016 05:06

Sayın tunç bütün köprülerin ihalesinin tarihini veriyorsun iyi hoş ki yaparsında peki Toki köprüsünün ihalesi neden yapılmıyor bnce işine geleni kadar yapıyorsunuz bartın da değişen hiç birşeyyok biraz yatırım yapın yatırım termik santral yatırım değil fabrikalar kurulsun zamanında fabrikalar kurulacak dediniz nerde hanii insanlar açç açç biraz insanlarıda düşünün

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!