Tunç’tan Bartın Belediyesi’ne Ağır Eleştiri

GÜNCEL 6 Aralık 2016 13:29
Videoyu Aç Tunç’tan Bartın Belediyesi’ne Ağır Eleştiri
A
a

“Belediyenin yatırımı yok, nasıl yılın belediye başkanı seçilir, kaldırımlarda engelliler değil normal insan yürüyemiyor”

AK Parti Bartın İl Başkanlığı 2016 Aralık Ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Bartın Belediyesi’nin geçen sene 60 milyon yatırım programı var. Bu 60 milyonun yüzde 41’i yani 24 milyonu gerçekleşmiş. Demek ki, koskocaman il belediyesinin bir yatırımı yok” sözleriyle Bartın Belediyesi’ne yüklendi.
 
AK Parti Bartın İl Başkanlığı 2016 Aralık Ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısını Bartın Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.
 
Teşkilat üyelerine seslenen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta ilk olarak AK Parti iktidarında Bartın’a yapılan  ve yapılacak yatırımları anlattı. Tunç, şunları konuştu:
 
“BÖLGEYE HİZMET VERECEK HASTANE KAZANDIRACAĞIZ”
 

400 Yataklı Devlet Hastanemizin proje çalışmaları devam ediyor. o da yakın zaman içerisinde bitecektir. İnşallah Bartın’a 400 yataklı Hastanemizi, ileri ki dönemde tıp fakültesi olabilecek, eğitim araştırma hastanesi seviyesinde bölgeye de hizmet verecek bir hastaneyi Bartın’a kazandırmaya çalışıyoruz. İlçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde Aile Sağlık Merkezleri yapmaya devam ediyoruz.”
 
“OKULLAR SARAY GİBİ!”
 
 Tunç, eğitin alanında ise 37 okulu Bartın’a kazandırdıklarını kaydederken okulları ise “Her biri saray” şeklinde nitelendirdi. Amasra Lisesi’nde inşaat çalışmalarının tamamlandığını, şimdi de yurt için yatırım programına alacaklarını ifade eden Milletvekili Tunç, Hasankadı İmam Hatip Lisesi içinde çalışmalarının bitmek üzere olduğunun müjdesini verdi.
 
“ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’Nİ YATIRIM PROGRAMINA ALDIK”
 
Endüstri Meslek Lisesi’nde önemli çalışmaların yapıldığını söyleyen Milletvekili Yılmaz Tunç, “Endüstri Meslek Lisesi’ni yatırım programına aldık. Arsa çalışmaları biraz zaman aldı. Yeni bir kampüs Endüstri Meslek Lisesine atölyeleriyle beraber inşa edeceğiz” dedi.
 
“ÜNİVERSİTE AK PARTİ’NİN ESERİDİR”
 
 Bartın Üniversitesi’nin kampüs alanında çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğinin mesajını veren Milletvekili Tunç, her yıl üniversiteye 100 milyon ödenek aktarıldığını kaydetti. “AK Parti’nin bir eseridir” diyen Tunç, “Üniversite kampüs alanında çalışmalarımız devam ediyor. Bartın Üniversitesi Bartın’ı üç kat büyüten bir faktör. Üniversitemizi küçümsemeyelim. AK Parti’nin bir eseridir. Önümüzdeki üç yıl için 300 Milyon lirada ödenek aktarıldı. Yani her yıl 100 milyon ödenek veriliyor” ifadelerinde bulundu.
 
 “BELEDİYE’NİN YATIRIMI YOK”
 
Bartın Belediyesi’nin de eleştiren Yılmaz Tunç, şunları söyledi:
“Belediye’nin yatırım programına baktığımda ise geçen sene 60 milyon Bartın Belediyesi’nin yatırım programı var. Bu 60 milyonun yüzde 41’i yani 24 milyonu gerçekleşmiş. Demek ki, koskocaman il belediyesinin bir yatırımı yok. 24 milyonu da sadece personel maaş ve ufak mahalle aralarında bazı geçiştirmeler… Bu seneki yatırım programına baktığımda ise 2 milyon 400 özel kalem giderlerine, 2 milyon 100 lira ise imar ve şehirciliğine ayrılan para… Biz gelişen bir şehir, üniversite şehri, ırmak ıslah projesiyle, toplu konutlarıyla, köprülü kavşaklarıyla şehir büyüyeceğiz derken Belediye ise imar ve şehirciliğe 2 milyon 100 ayırıyor. Temsil ve ağırlamaya ve misafirine yemek parası için 2 milyon 400. Böyle bir şehirde belediyecilik olur mu? Görüyorsunuz ki olmuyor.
 
NASIL YILIN BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLİR KALDIRIMLARDA ENGELLİLER DEĞİL NORMAL İNSAN YÜRÜYEMİYOR”
 
Yerel yönetim ve merkezi hükümet birlikte olursa uyum olursa çok daha hızlı gider işler. Özel idare ile hastane kavşağı arasındaki yolun ihalesi üç yıl önce yapıldı. 20 Milyon üç yıl önce ayrıldı. Şimdiye kadar bitmesi lazımdı. Türbe Yolu köprülü kavşak şimdiye kadar bitmesi lazımdı. Niye bitmedi. İmar planı çalışmaları. Yazışmalar. İktidardaki bir belediye başkanı olsa ne olurdu?  Kendisi takip ederdi kendisi zorlardı. Ama maalesef böyle bir durum söz konusu. Engelliler Derneği yılın belediye başkanı seçmiş. Engelliler derneği yılın belediye başkanı nasıl seçer seni? Kaldırımda engelli değil sağlam insan yürüyemiyor ki işgalden.
 
“BELEDİYE AK PARTİLİ OLSAYDI DOĞALGAZI 2 YILDA BİTİRİRDİK”
 

Doğalgaz çalışmaları ise 2010’dan beri devam ediyor hala doğalgaz verilmeyen mahalle ve sokaklar olduğunu görüyoruz. AK Partili belediyeler olsaydı bize 2 yıl da her tarafta doğalgaz kullanıyor hale getirebilirdik. Ama maalesef böyle bir şansızlığımız oldu. Üniversite için ayırdığımı 300 milyon TL ödenek, Belediyenin gerçekleştirdiği yatırımının 10 katı büyüğü. Dolaysıyla Bartın’ı büyütecek bir proje.”
 
“OSB’YLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”
 
Sanayi bölgesinin genişletilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam ettiğini anımsatan Milletvekili Tunç, “O bölgenin onayları çıktı, kamulaştırma yapılacak, 2017 yatırım programında yer alacak” dedi.
 
SPOR YATIRIMLARINI DA ANLATTI
 
Gençler için spor yatırımlarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Tunç, son olarak şu açıklamalarda bulundu:
 
“Spor yatırımları gerçekleştiriyoruz gençlerimiz için. Bunları AK Parti olmasa hayal etmemiz mümkün değildi. Amatör Spor Kulüpleri maç yapacak yer arıyorlardı. Çamurun içerisinde maç yapıyorlardı. Şimdi Ömertepesi’ne yaptığımız sahadan bütün beldelerimize yaptık ilçelere de yaptık. 8 tane sahası tribünüyle beraber. Sporcu fabrikasında ki minik sporcuları bir görseniz. Karate, boks yapan. Bunlar olimpiyat şampiyonları olacak. Orada dünya üçüncü olan avrupa üçüncüsü olan çocuklarımız var. Bu imkanları gençlerimize sunduk. Gençler bizim gururumuz olacak bayrağımızı göndere çekecekler ve altın madalyalarla Bartın’a dönecekler. Gençlik merkezimiz yine aynı şekilde. 4 tane spor salonu yaptık. Amasra, Kurucaşile, Abdipaşa, Akçamescit şimdi büyük spor salonunun 1 Milyon Liraya onarımını gerçekleştiriyoruz. O da inşallah bitecek.
 
“TOKİ KÖPRÜSÜ İÇİN PARA HAZIR İMARI BEKLİYORUZ”
 
 Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın Kirazlıköprü Barajı, Kozcağız Barajı ve Kışla Barajı 2017’nin sonunda barajların gövde inşaatları bitmiş ve su toplama işlemine başlamışlar. Bartın Irmağı ıslah Projesi 360 Milyonluk bir yatırım. Gerçekten Bartın’ı Bartın yapacak bir proje. Ama burada da imar çalışması yapılması lazım. Bir TOKİ Köprüsünün ödeneği 2011 yılından bu güne kadar imar çalışması bekliyorsa para hazır imarı bekliyoruz. Sadece köprünün geçeceği yerin imarını yapamayan bir belediye Bartın ırmağı projesi 14 kilometrenin imarını yapar mı? Yapmaz. İşte bizim sıkıntımız bu bunu izah etmemiz lazım. 
 
KARAYOLLARININ YAPTIĞI YATIRIMLAR
 
Karayollarının yaptığı yatırımlar var. Hepsini topladığımız zaman neredeyse 100 Milyona yakın 13 Ağustosta meydana gelen selden dolayı Bartın’a aktarılan ödenekler. Doğal gaz çalışmaları son aşamaya geldi ama çok uzun sürdü. Bartın’ın havası inşallah temiz olacak. Beraberinde bittikten sonra inşallah Amasra Kozcağız yakın oralara da doğalgazın verilmesi ile ilgili girişimlerimiz oldu.
 
EMEKLİLER İÇİN TOKİ KONUTLARI
 
Emeklilerimizin beklediği TOKİ konutları ile ilgili Dallıca bölgesinde ki yer kesinleşti. İmar çalışmaları tapu çalışmaları sona erdi. Şu anda proje çalışması devam ediyor ve orada Emeklilerimize TOKİ konutları yapacağız. Ulus ilçemizde de şu anda müracaatlar alınmaya başlandı. Bartın’a yeni bir mahalle Dallıca ve Hürriyet mahallesinin arka tarafına yeni bir şehir kurulmuş olacak. Bunlar AK Partinin eserleri sizin eserleriniz.
 
“BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HALKIMIZA ANLATACAĞIZ”
 
Bizi başkaları ilgilendirmez bizi Bartın ilgilendirir. Memleketimiz güzel olsun daha yaşanabilir bir hale gelsin hem belediyecilikte hem de merkezi hükümet icraatlarında. İlk hedefimiz referandumda Türkiye’nin en başarılı illerinden biri olmak. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz. Son seçimde yüzde 54’ü referandumda bu rakam çok daha yukarılara çıkacak. Milletimize anlatacağız, Başkanlık siteminin nasıl bir sistem olduğunu istikrar ürettiğini kalkınma üreteceğini kişi başı gelirin 25 bin dolarların üzerine ancak bu yönetimle bu şekilde istikrar üreten bir sistem ile olabileceğini emekli maaşlarının bin 300 değil 2 bin 600 olabilmesi için Türkiye’nin önünü görmesi gerektiğini daha istikrarlı bir Türkiye olması gerektiğini bunun için de Başkanlık sistemini halkımıza anlatacağız.”  

 
Kaynak : Hergün-Nurdan Eroğlu
1000
icon
ankaralı 12 Aralık 2016 15:29

yalvatırım diyosun yani :)senin eğitimin yetmez imar işleriyle getirsemde anlamazsın aval aval bakarsın öle...hangi gerçekleri söylüyorsun bartına yapılan projelerden mi yoksa yapılamayan projelerden mi :) ver telefonu görüşürüz yaz günü :)

0 0 Cevap Yaz
İsmail 9 Aralık 2016 13:48

Sayın vekilimiz yılmaz tunç siz önce asgari ücret ve asgari geçimini vermeyen tüm sanayi fabrikalarını araştırın insanları sömürüyorlar belediyeyi eleştirmeyin çünkü diğer siyasetçiler hiç bir şey yapmazlar da yapmıyorlar da

0 1 Cevap Yaz
Maruni 7 Aralık 2016 14:24

Yılmaz Bey bunları devlet destekli olsada yapar yapmasına ...Meslek Lisesinden bahsetmiş...Meslek Lisesinin evami olan 28 Şubat mağdurları olan katsayı engeline takılmış. .Teknik öğretmenler unvanları hala nitelikli olarak verilmedi.Mühendislik tamamlama öne atıldı.Çok aşamalı bir Labirent gibi ÖSYM mühendislik sınavı için Ankara topluyor.Şimdilerde ise Ales içine kattı. Kontejyan azliğindan hiç söz etmeyelim.Mühendisliği kazanan arkadaşlar devam zorunluluğundan ya yarıda bıraktı yada ailesini bıraktı. Vakıf üniversitelerine kontejyan verilsin.Yök kabul etmez.2002 -2017 senesi zarfında meslek lisesi sorunu memleket meselesi diyen kesim bunu bir çözemedim gitti.Sen meslek lisesi beton bina diken ne olur dikmeye ne olur.Atelyelerin içi boş teknoloji yoksun eğitim versen ne değişecek.Sayın vekil bunu bana bir açıkla artık yalanlariniz bir yere kadari...

0 0 Cevap Yaz
bartınlı

Bir insan ellisinde neyse yetmişindede odur yıldız köyüne camiye gidemiyoruz ya

0 0
istanbullu 7 Aralık 2016 01:08

kaldırımlar esnaf tarafından işgal altında. Adamlar resmen dükkan önüne ikinci bir dükkan açmış gibi........ rezalet bir durum çaycumayı bir görün örnek alın zabıta ne iş yapar?? zabıta boş boş gezer kaldırım işgallerine bakar durur belediye başkanı yukarı çarşı havuzdan kemerköprüye kadar yürüyüp bizzat kendisi esnafın kaldırım işgallerini yerinde görüp bir an önce müdahale etmeli.....kaldırımlar zaten dar ( TABUT ) gibi çiçekliklerle dahada daraltmanın ne anlamı var.... belediye yayalara daha geniş daha düzenli kaldırımlar sağlamak zorunda hiç ( İSTANBUL a ) gitmedinizmi nasıl oradaki hizmet... hiç kimse belediye başkanını görmez bile ama yapılan hizmetleri görür burada başkan selam versin günaydın desin yeter şu zihniyete bak tam taşra kafası..modern bir bartın istiyorsanız kaldırımlarda parke taşı kullanılmaz onun yerine andezit taşı olmalı büyük plaka halinde olur yüzeyi pütürlü ,kaymaz güzel ve modern görünür parke taşı artık köylerde kullanılıyor kentte değil anlayın

0 4 Cevap Yaz
Mehmet 6 Aralık 2016 23:36

Yılmaz bey eline tutuşturulan kağıda ne yazıldıysa dikkat etmeden konuşmuş olmalı belki de o kâğıtta bartın kelimesinin geçtiğinin bile farkında degil

0 0 Cevap Yaz
Ögrenci velisi 6 Aralık 2016 20:19

Sayın mlletvekili okullar saray gibi dediniz gazi ortaokulu var ögrencilerin yarısı cevre yolundan karşıya geçiyorlar bazen trafik polisi oluyor bazen olmuyor orda bir facia olunca mı yapacaksınız üst geçidi sizce 7_8 _9 yaşındaki çocukların. Okula. Gitmesi için çevre yolundan kendi imkanlarınla geçmesi vijdanızı rahatlatıyormu bu. dedigime kulak verin yarın bir gün keşke demiyelim

0 7 Cevap Yaz
Memleket Mazbut ... 6 Aralık 2016 18:41

Tuzu kuru ekosisteminden olan sizlerin halkın H'sinden haberiniz yok Belediye AKP belediyesi olsaydı da çok şey değişeceğine inancım yok, Türkiye'nin neresine giderseniz gidin AKP dışında bir belediye varsa mutlaka önüne engel olmak için çalışan AKP'li birisi vardır, mevkisi önemli değil. En üstten en alta kadar böyle bu. En yakın örnek geçen sene yaşanan kar sorunu. Siz soğuk savaşınıza devam ederken mağdur olan yalnızca halktı. Cemal Başkan bugüne kadar gördüğüm en iyi niyetli en candan başkan. Yatırımlar yapılmadı değil yapılamadı, Bu ülke seçime gidecek diye öğrencilerin etkinliklerini iptal etti, Yıllarca Fetocu Vatan hainlerine peşkeş çekip oy toplayacağınıza Dinine, diline, ırkına, Siyasi Görüşüne bakmadan birlik olsaydınız, destek olsaydınız. Bu açıklamaları yapacağıma bunları düşünürdüm insanlar doğruyu görür fakat doğruyu yaşayacak cesareti bulamadıkları için yanlışa doğru demeyi seçerler.

1 6 Cevap Yaz
yolcu 6 Aralık 2016 14:40

sayın belediye başkanım yalıdan arabayla veya yayan olarak geçtinizmi yakında yada kaldırımlarda yürüdünüzmü son 1 ay içinde eflaniye gidin bakın şehir içi donanımı bartın merkezden daha düzenli

2 7 Cevap Yaz
Bartın 6 Aralık 2016 14:28

Sn Tunç Bartın için siz neler yaptınız bir açıklama bekliyoruz. Arit yolu kaç seneden beridir neden bitmiyor? Hani hastane temeli nerede? İsterseniz şöyle diyeyim kaç dönemdir milletvekili oluyorsunuz seçim zamanı verdiğiniz vaatlerin kaç tanesini uyguladiniz? Bir açıklama yapında dinleyelim. İnsanların bildiği köstek olmak değil destek olmak diye bir söz var siz Bartına yada Bartın belediyesine hangi konularda destek oldunuz önce bunu bir açıklasanız. Madem bartinlisiniz dedtek olun köstek değil. Yol gösterin Bartına ve Bartın belediyesine oda olmuyorsa yanında durun. Önce Karabükü örnek alın vekiller hangi partili belediye hangi partili gidin bakın birbirlerine nasıl destek oluyorlar bakın görün. Sn tunç ben bartin icin vekiller tarafindan yapilan birşey görmedim hallederiz demekle olmuyor bu isler... Herkes yerini bilmeli

7 12 Cevap Yaz
ankaralı

bartın yorumlu kişi...akıl var mantık var akp belediye başkanı olmadan sayın tunç dedikleri olmaz..sen milletvekili olsan sende başka belediye başkanı varken bu yatırımları yapmazsın..,imarları kendi yakınlarına ve tanıdıklarına tolerans tanıdığını ankradan getireceğim evrakla yüzüne vururum...balamba yani yeni adıyla çaydüzü,yenimahalle tarafında imar yok ama mütahitler alıyor nasıl neden :??? niye belediye imara açmıyor?çünkü başkan cebini düşünüyor...ha sana şunuda sölim ben ankarada yaşayan bartınlı bir vatandaşım ve kartallar holding de çalışıyorum..bu şirketi araştır bu bilgileri nerden ulaştın diye sorma anlarsın zaten eğer beynin basarsa :)

3 2
Bartın

Ankara lı arkadaş ne demek belediye baska vekil başka partili. Klavye erkekliği yapacağına evrakları alipta gel. Evraklarla aydınlat insanlari senin kapasiteni görelim

0 0
ankaralı

evrakları ben niçin,kimin yararına getireyim? he benim şahsi işim olsa hemen getiririm tehtid amaçlı ama öle bir niyetim yok..sende belediyenin hangi bölümünde çalışıosun ya da başkanın ne kadar tanıdığısın bu kadar korumacı atağa kalkılyosun :) neyse hani sen diyosun ya kalvye delikanlılığı yapma diye yav asıl sen delikanlılık yapma kimseyi tanımadan sonra yalvarma :) benim kapasitemi sen çözemessin çünkü kapasiten yetmez :)

1 0
Bartin

Belediye de calışmıyorum ankaralı arkadaş. Gerçekleri söylüyorum battiysada bilemem ... o kadarcık sende. Şahsına getirme evrakları vatandaş için getir yoksada sazanlik yapma bilip bilmeden de sallama. Ben yalvarmam yalvartirim

0 0
Bartın sevgisi 6 Aralık 2016 13:51

Bir il veya ülke neden ilerleyemez işte bu yüzden. Sn tunç sizde bir bartınlısınız sn akın da siyasetciliği bu konularda mevzularda itişip kakışmak yerine Bartını bartın yapmaya ve tüm şehirlere adını duyurmaya gayret gösterseniz de iş birliğiyle el ele kardeşliğide gösterseniz belki cok daha güzel bartın olacagına inanıyorum. Saygılar.

0 10 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!