Tunç'tan Yeni Müjde

GÜNCEL 3 Nisan 2018 14:24
Videoyu Aç Tunç'tan Yeni Müjde
A
a

Tunç'tan Küre Dağları milli parkı için yeni müjde

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın Arıt beldesi içerisinde yer alan Turanlar Köyü-Zoni Yaylası-Karapınar Çayırı-Söğütlü Köyü tur güzergahı yolunun yapım ihalesinin 19 Nisan 2018 tarihinde Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğünün Bartın’daki merkezinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bartın’ın deniz, tarih ve kültür turizminin yanısıra, doğa ve milli park turizmi açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Avrupa’nın Panparks üyesi 13 milli parkından biri olan ve Türkiye’nin de Panparks üyesi tek milli parkı olan Küre Dağları Milli Parkının yüzde 52’lik bölümünün Bartın ili sınırlarında yer aldığını, Bartın turizminin gelişmesi açısından Milli Park yatırımlarına önem verdiklerini söyledi. Bu güne kadar, Küre Dağları Milli Parkı için ziyaretçi merkezleri, yürüyüş yolları ve giriş kapıları ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Arıt beldesinde bulunan Turanlar Köyü-Zoni Yaylası-Karapınar Çayırı-Söğütlü Köyü tur güzergahı yolunun yapım ihalesinin 19 Nisan 2018 tarihinde Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğünün Bartın’daki merkezinde gerçekleştirileceğini söyledi.

İhale sürecinin kesinleşmesinden itibaren 5 aylık süre içerisinde Turanlar Köyünden Zoni Yaylası’na kadar devam eden yolun yapımının gerçekleştirileceğini belirten Milletvekili Tunç, Zoni Yaylası Karapınar Çayırında günübirlik mesire alanları, yürüyüş yolları, kamelyalar, yağmur barınakları gibi imalatlar yapılarak gelecek olan turistlerin burada günlerini daha rahat geçirebilecekleri bir yatırımı hayata geçireceklerini söyledi.
1000
icon
Birisi 3 Nisan 2018 18:23

Arıtın yolunu yapıp bitirdiler sıra zoni yaylasınamı geldi. Önce Arıt’ın yolunu bitirsinlerde ondan sonra diğer yol işlerine baksınlar.

0 1 Cevap Yaz
ercan MANKAOGLU 3 Nisan 2018 14:55

ÖNCE ARIT YOLUNU BİTİRSİNLER SONRA ZONİ YOLU KALSIN

0 4 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler