Ulus Kaymakam Vekili Kaşıkcı Göreve Başladı

GÜNCEL 7 Eylül 2013 12:59
A
a

İhlâs Haber Ajansı Bartın temsilcileri Süleyman Karaman ve Serkan Arat Ulus ilçesine yeni atanan Kaymakam Vekili Fatih Kaşıkcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ulus’un doğa güzellikler bakımından çok değerli bir yer olduğunu ifade eden Ulus Kaymakamı Fatih Kaşıkcı,  “Her tarafın ormanlıklarla kaplı bir ilçemiz. Küre Dağları bilindiği üzere dünya markasıdır. İnşallah Ulus’ta bulunduğumuz süre içerisinde arkadaşlarımızla birlikte güzel çalışmalar yapacağız. 2 yıldır atıl durumda olan Kocagöz Konağını en kısa sürede faaliyete geçireceğiz. Ulukaya Şelasinde düzenlemeler yapacağız. Uluyaylaya giden yolumuzun düzenlenmesi için çalışmalar yapacağız. Halk eğitim kurslarımız sene başında ihtiyaca göre, talebe göre, vatandaşlarımızın beklentilerine göre, ağırlık vereceğiz. Özellikle meslek edindirme kurslarına ağırlık vereceğiz. Buranın yöresel özelliklerini yansıtan kurslar açacağız. İşkur’la birlikte ortak projemiz olan halı dokuma kursu açmayla ilgili bir çalışmamız olacak. Halkın taleplerine göre, burada her türlü çalışma yapmaya hazırız” dedi.
 
Kaymakam Kaşıkcı kendisine hayırlı olsun ziyareti yaparak Bartın basını hakkında bilgi veren İhlas Haber Ajansı temsilcileri Süleyman Karaman ve Serkan Arat’a teşekkür etti.
 
KAYMAKAM KAŞIKCI KİMDİR?
 
1986 Konya doğumlu olan Fatih Kaşıkcı, ilk ve ortaöğrenimi Konya’da tamamladı.2008 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden başarıyla mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında yabancı dilini geliştirmek amacıyla üç ay süreyle ABD’de bulundu.2009 yılında Başbakanlıkta Uzman Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı ve aynı yıl içinde geçici görevle Kamu Görevlileri Etik Kurulunda raportör olarak görev aldı.
 
2010 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık sınavını birinci olarak kazanarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Valilik stajını Yozgat Valiliğinde, refiklik stajını Konya Meram ilçesinde, teftiş stajını Muğla Dalaman ve Ortaca ilçelerinde tamamladı. Aksaray Sarıyahşi Kaymakam Vekilliği görevine müteakiben İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dilini geliştirmek ve İngiliz Devlet Teşkilatı üzerine araştırmalarda bulunmak üzere bir yıl süreyle İngiltere’ye görevlendirildi. Yurtdışı görevini başarıyla tamamladıktan sonra Aksaray Güzelyurt Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Buradaki görevini tamamladıktan sonra 18.08.2013 tarihinde Ulus ilçemizdeki görevine başladı. İyi derecede İngilizce bilen Kaşıkcı evli ve bir çocuk babası.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!