Vatandaş nereden yürüyecek?

GÜNCEL 30 Ağustos 2017 14:50
Videoyu Aç Vatandaş nereden yürüyecek?
A
a

Bartın’da vatandaşlar kaldırıma park eden araçlardan oldukça dertli...

Bartın’da park edecek yer bulamayan araçların şehir içinde ve mahalle aralarında gelişigüzel kaldırımlara park etmeleri vatandaşları adeta isyan ettirdi. Park eden araçlar yüzünden kaldırımdan yürüyemediklerini belirten Demirciler Mahallesi Zübeyde hanım caddesinde oturan vatandaşlar Bartın Olay’a çektikleri fotoğrafları göndererek yetkililerin soruna çözüm bulmasını istediler.
Araç sayısının 50 bini bulduğu Bartın’da otopark sorununu yaşarken özellikle şehir merkezlerinde otopark için ayrılan alanların sayısı yeterli değil. Arabasını park edecek yer bulamayan vatandaş gelişigüzel kaldırıma bırakıyor. Bazen de kaldırımın yanı sıra engelli vatandaşlar için ayrılmış alanı işgal ediyor. Bu sebeple hem şehir içi hem de mahallesi arası trafikte sıkışıklık yaşanıyor.
Yayalar kaldırımlara park eden araçlar yüzünden yürüyemezken başta engelli vatandaşlar olmak üzere yürüme hakkı gasp edilmemeli.

 

 
Kaynak : Bartın Olay Medya/Ersoy Bank
1000
icon
vatandaş 3 Eylül 2017 22:29

Kardeşim bartın belediye başkanı bile araasını evinin önünde kaldırıma çekiyor,balık baştan kokar ne yaparsan yap.

0 1 Cevap Yaz
deniz bayramoglu 1 Eylül 2017 23:04

bartinpazaryeri belediye otaparkinada motor yasak diye almiyorlar motorcular bartinda nereye park edebilir

0 0 Cevap Yaz
Ferdi 30 Ağustos 2017 20:48

Ben de o yoldan geciyorum.inanin hic kaldirimdan yuruyemedim.kaldirimin bi tarafi 30 cm ve onune direk cikiyor diger tarafi arac dolu.belediye zamninda palmiye ve kemik insaatlarina zorunlu bodrum getirseydi oralarda garaj olsaydi sorun cozulurdu diye dusunuyorum.saygilarimla.

0 0 Cevap Yaz
Muzo 30 Ağustos 2017 19:34

Sadece araçlardan bahsedilmiş kaldırımları işgal eden esnafı da ekleyin yetmiyor yola da sandalye atıyor esnaf er belediye sessiz kalıyor

0 1 Cevap Yaz
Vatandaş 30 Ağustos 2017 16:32

Sayin editor sanki suruculer hatali diye tek tarafli beyanda bulunyosunuz siz otopark yeri gosterin arac sahipleri de oraya ceksin...eve geetirecek halimiz de yok hak verirseniz.saygilar...

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!