Vatandaşlara nefes testi yapıldı

GÜNCEL 9 Şubat 2017 15:04
Videoyu Aç Vatandaşlara nefes testi yapıldı
A
a

Bu sefer solunum testi için üflediler...

9 Şubat dünya sigarayı bırakma günü etkinlikleri kapsamında valilik binası girişinde bilgilendirme standı açıldı.
Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde açtığı bilgilendirme standında vatandaşlara ücretsiz olarak solunum ve karbonmonoksit testi yapıldı.
ASIL OLAN HİÇ BAŞLAMAMAK
Açılan stantta tütün ve tütün mamulleri kullanımının azaltılmasına yönelik il genelindeki çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi veren İl Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Müdürvekili Dr.Dursun KOÇ, gençlerin sigaraya başlamaması için önleyici çalışmalar yapılmasının yanında anne ve babaların sigara kullanmaması gerektiğini belirtti. Öncelikle ebeneynlere sigarayı bırakmalarını ve çocuklarını da gelecek nesiller için sigaradan uzak tutmalarını tavsiye eden Koç açıklamalarını şöyle sürdürdü;  “Başladıktan sonra bırakmanın sıkıntıları var. Ama devletimiz ücretsiz olarak bu konuda hizmet veriyor. Asıl olan sigaraya hiç başlamamak. Hiç içmeyen temiz bir hayat, temiz bir akciğer ile rahat ve huzurlu bir şekilde ömrümüzü geçirme şansımız var. Sigara ve kötü alışkanlaıklarla toplum olarak mücadele etmemiz ve duyarlı olmamız gerekiyor. Basın olarak verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum”
Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla açılan stantta vatandaşlara sağlık görevlileri tarafından nefes testi ve karbonmonoksit testi ücretsiz uygulanırken, değerleri yüksek çıkan vatandaşlar neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirildi.

 
Kaynak : Bartın Olay Medya- Mustafa Kurt
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!