Vefat eden orman köylüleri için anıt dikildi

KUMLUCA 5 Nisan 2016 16:31
Videoyu Aç Vefat eden orman köylüleri için anıt dikildi
A
a

Bartın’ın Kumluca Beldesinde kazada vefat eden 10 orman köylüsü için S.S. Zafer ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yaptırılan Orman Şehitleri Anıtı düzenlenen törenle açıldı.

20 Eylül 1997’de Zafer Ve Çevre Köyleri Orman Kooperatifi üyesi 10 orman köylüsü, Ankara’ya orman kooperatifleri genel kongresine giderken Bolu Mengen yakınlarında elim bir trafik kazası sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştu. Vefat eden10 orman köylüsü için ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi binası önüne anıt dikildi. Anıtın açılışı Bartın Belediye başkanı Cemal Akın, Ulus kaymakamı Selçuk Sakar, Kumluca Belediye Baskanı İsmail Can,  il Genel Meclis Üyeleri Savaş Buyurman ve Mustafa Güney, Bartın Orman İşlet Müdürü Mahmut Şentürk, Ankara Or-Koop Genel Başkanı Cafer Yüksel, Zonguldak Or-Koop Başkanı Sabri Özgün, Zafer Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Tevfik Furuncu, Ulus İlçe Müftüsü Turgay Papurcu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;” 1997 yılında Devrek’te
Gerçekleşen trafik kazanı sonucu hayatını kaybeden 10 vatandaşımızın anısını yaşatmak amacı ile S.S. Zafer ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından hazırlanan Orman Şehitleri Anıtı açılış törenine katılarak orman şehitlerimizi yâd ettik. Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor, yaşamını yitiren tüm orman şehitlerimize Allahtan rahmet, diliyorum” dedi.
 
 Zonguldak Or-Koop Merkez Birliğinin Kuruluş Kongresine katılmak üzere Ankara’ya giderken elim bir trafik kazasında hayatlarını kaybeden Cahit Aksoy, Ali Güney, Mehmet Güner, Recep Bayraktar, Durmuş Korkut, Sebahattin Özsoy, Osman İntepe, Kamil Özsoy, Mevlüt Ünal ve Recep Ünal için Zafer Köyünde Orman Şehitleri anıtının açılışı dualar eşliğinde yapıldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!