Yalı ve Çağlayanda hummalı çalışma

GÜNCEL 15 Mayıs 2019 15:21
Videoyu Aç Yalı ve Çağlayanda hummalı çalışma
A
a

Bakım onarım çalışmaları başladı

Belediye Başkanı Cemal Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Başkan Yardımcım Ahmet Kömeç, belediyemiz ekiplerince ihtiyaç duyulan çeşitli noktalarda başlatılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını inceleyerek, teknik personelden bilgiler aldı. Yürütülen çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız” dedi. Akın, tüm çalışanlara işlerinde kolaylıklar diledi.
 
Yalı Sevgi Parkı Gözden Geçiriliyor
Daha önce atıl halde, kötü görünen ve hoş olmayan olayların yaşandığı, insanların geçerken korktuğu alan, Bartın Belediyesince projelendirilerek hayata geçirilen Yalı Projesi, Sevgi Parkı ile birlikte cazibe merkezi haline gelen, her yaşta vatandaşın istifade ettiği park, gerek zamanla gerekse de hava koşulları nedeniyle deforme olan donatıların, belediye ekiplerince başlatılan bakım onarım çalışmalarıyla yenileyerek, halkın sağlıklı bir şekilde faydalanabileceği hale getirecek.
 
Çağlayan Piknik Alanı Yaza Hazırlanıyor
Belediye Başkanı Akın, yaptığı açıklamasında, “ Vatandaşlarımızın serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri sosyal alanlarımızın, yaz sezonu öncesinde yaptığımız incelemeler neticesinde tespit ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi yönünde çalışmalarımıza hız verdik. Çağlayan Piknik Alanında başlattığımız bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecek” dedi.

ÇAĞLAYAN’A DÜZENLEME GELİYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Çağlayan’da incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Cemal Akın, Çağlayan Piknik Alanında incelemelerde bulunarak bakım ve onarım gerektiren yerlerin talimatını verdi. Başkan Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çağlayan Piknik Alanımızı bir sonraki sezon yenilemeyi düşünüyoruz. Ancak bu sezon da vatandaşlarımızın istifade edebilmeleri için gerekli bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Yeni sezonda çok daha kullanışlı ve güzel hale getireceğiz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yol ve Kaldırım Bakım Onarım Çalışmaları Başlatıldı
Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Hürriyet Mahallesi cadde ve sokaklarında yol, Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde kaldırım bakım, onarım ve yenileme çalışmaları başlatıldı. Başkan Akın, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.
 
Fosseptiğe Anında Müdahale
Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç’in inceleme gezisi esansında, Hürriyet Mahallesi’nde meydana gelen fosseptik arızasına Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler müdahale ederek, sorunu çözdü.
 
ÇİM BİÇME ÇALIŞMASI YAPILDI
Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çim biçme çalışması yürütüyor.

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Aladağ Mezarlığında çim biçme ve temizlik çalışmalarına başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, çalışmaları yerinde incelerken, çim biçme ve temizlik çalışmalarına katılan personele işlerinde kolaylıklar diledi.


 
1000
icon
mahalle sakini 16 Mayıs 2019 23:55

Özellikle Çağlayan'ın iyi bir bakım ve onarıma ihtiyacı vardı. Yerinde bir çalışma olmuş. Ancak Çağlayan'ın açık hava meyhanesi olmaktan kurtarılması gerek. Özellikle yaz aylarında yasak olmasına rağmen hiç bir şekilde gizleme gereği duymadan hatta ve hatta arabaların üzerine içki şişelerini koyarak ırmak kenarında yoğun bir şekilde alkol alınıyor ve akşamın belli bir saatinden sonra aynı kişiler sarhoş bir şekilde arabalarına binip gidiyorlar. Yetkililer bu konuya biraz eğilirse eminim Çağlayan çok daha güzel bir yer olacak.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!