Yaşlı adamı yaklaşık 100 bin TL dolandırdılar

GÜNCEL 28 Eylül 2017 23:49
Videoyu Aç Yaşlı adamı yaklaşık 100 bin TL dolandırdılar
A
a

Önce telefonla aradılar, bankaya giderken takip ettiler, evine girip kasayı boşalttılar.

DOLANDIRICILAR KOL GEZİYOR, AMAN DİKKAT!

Bartın’ın Kozcağız beldesinde son günlerde yaşanan dolandırıcılık olaylarında büyük vurgun yapıldı. Özellikle yaşlıları seçen dolandırıcılık şebekesi, telefonla aradıkları yaşlıları terör olaylarına karıştınız, hesaplarınız teröristlerin eline geçti, soyulan kuyumcuda kimliğiniz bulundu gibi bahanelerle kendilerini polis olarak tanıtıp kandırıyorlar.

EVDEKİLER GİTTİ, BANKADAKİ PARASINI SON ANDA KURTARDI

Son olarak Kozcağız beldesinde yaşanan dolandırıcılık olayı akıllara durgunluk verecek cinsten. Kozcağız’da ikamet eden N.G.(87) isimli vatandaşı telefonla arayan dolandırıcılar, bankadaki hesaplarınız terör örgütünün eline geçti diyerek hangi bankada parası varsa çekmesini istediler. Bu esnada yaşlı adama asla telefonu kapatmamasını söyleyen dolandırıcılar taksi tutarak Bartın’a giden yaşlı adamı takip ederken bir taraftan da yokluğunu fırsat bilip evine girdiler. Evde bulunan eşini kandırarak kasayı açtıran dolandırıcılar altın bilezikler, takılar, bir miktar döviz ile birlikte yaklaşık 100 bin TL parayı alarak kaçtılar. Bu esnada bankaya giden yaşlı adam parasını hesaptan çektikten sonra durumdan şüphelenerek taksiye bindi ve polis karakoluna gitti. Dolandırıldığını anlayan yaşlı adam evdeki hanımını aradı ama telefon meşgul olduğu için ulaşamadı. Bankadan çektiği yüklü miktardaki parasını kurtaran yaşlı adamın evindeki yaklaşık 100 bin TL parayı dolandırıcılara kaptırdı. Jandarma giderek şikâyetçi olan yaşlı çift, dolandırıcıların bulunamasını istedi.

Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin titiz çalışma sonucunda dolandırıcılardan birinin üzerinde bir miktar altın ve paralarla Sakarya’da yakalandığı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

Şebeke halinde dolandırıcılık yapanların son günlerde Kozcağız’da vatandaşları yüklü miktarda dolandırdığı belirtildi.

1000
icon
Uluslu 30 Eylül 2017 04:30

Birkaçtanesini sallandirmadikca bunların sonu gelmez.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!