Yaşlılar ve lokantalar için genelge

GÜNCEL 21 Mart 2020 23:11
Videoyu Aç Yaşlılar ve lokantalar için genelge
A
a

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında yaşlılar ve lokantalar için yeni tedbir kararlarını açıkladı.

65 YAŞ VE ÜSTÜ İLE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLARA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Genelgede 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar 21 Mart saat 24.00’den sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarını yasaklandı.

İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için vali/kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulacak.

LOKANTA VE RESTORANLAR SADECE PAKET SERVİS YAPACAK

Genelge ile bugün gece yarısı saat 24:00 itibariyle içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek.

Bu nedenle lokanta/restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarını kaldırmaları sağlanacak, bu alanlara müşteri kabul etmemeleri konusunda gerekli işlemler yapılacak.

1000
icon
börekci ismail 22 Mart 2020 08:25

tüm fabrikaları apatın bartında böyle yarım yamalak kapatmayla bu iş olmaz hepsini kapatın

1 1 Cevap Yaz
Bartınlı

İsmail abi katılıyorum sana. Madem önlem alınıyor tam olsun. Fabrikalarda çalışanlar insan değil mi. Aileleri yok mu. Herhalde tekstillere flan gelmiyo virüs. Saçma sapan işler. Devlete de para lazım sonuçta kaç kişi çalışıyor fabrikalarda. Fabrikalara da izin istiyoruz en azından tehlike geçene kadar.

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!