Yayaya yol vermek için durunca olan oldu

GÜNCEL 11 Şubat 2019 20:16
Videoyu Aç Yayaya yol vermek için durunca olan oldu
A
a

Bartın’da yaya geçidinde duran otomobile, arkadan gelen hafif ticari araç çarptı.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 yılının İçişleri Bakanlığınca 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edildiği açıklamıştı. Bu kurala uyan sürücüler, trafik ışıklarının olmadığı yaya geçitlerinde yayalara yol vermek için yavaşlayıp durdukları esnada  arkadan gelen araçların çarpması nedeniyle kazalar yaşanmaya başladı.
Çatmaca Davut Fırıncıoğlu Anadolu lisesi önündeki yaya geçidinde bu şekilde kaza meydana geldi. Yayaya yol vermek için duran otomobile arkadan gelen bir araç çarptı. Kazada her iki araçta da maddi hasar meydana gelirken aynı yerde birçok kaza meydana geldi.
Kazalar, yayaların aniden yola çıkmaları yanında araç takip mesafesini korunmaması nedeniyle meydana geldiği belirtildi.


 
1000
icon
Gurbetci 13 Şubat 2019 17:04

Tirafik bir hafta ceza yasin mesafe de tutulur yaya ya da yol verilir

0 0 Cevap Yaz
Emre 13 Şubat 2019 00:19

1. Yaya geçidi veya okul geçidi olan yerde yüksek kasist olması gerekli, öyle yola çizgi çekmekle bizim insanımıza laf anlatamazsın 2. Çatmacadan otogar istikametine giden yolda yaya'ya yol verdiğin zaman sol şeritten gelen sürücü yavaşlamadığı taktirde yaya'ya çarpabilir. 3. Yaya geçidini kullanan kişiler 'yol nasılsa benim' diyerek bodoslama yola çıkmamalı. Not: bu trafikte araba kullanan herkesin neden bu kadar acelesi var? Neden herkes en ufak bir anlaşmazlıkta kavga veya dövüşe meyilli? Trafikte birisini dövünce bütün sorun çözülüyor mu? Tek yapmamız gereken sadece biraz saygı ve sabır. Umarım herkes başına bir kaza gelmeden ders almış olur.

0 0 Cevap Yaz
Hasan 12 Şubat 2019 09:26

Bunun böyle olacağı belliydi. Bizim yayalar pat diye yola atlar adam durabilirse durur. Arkadaki duramazsa çarpar. Zaten yolun ortasında çalılar var arasından kedi mi köpek mi insan mı çıkacak diye bekliyoruz. Sen yol veriyorsun yanındaki araç yol vermiyor, o zaman da yayayı tehlikeye atmış oluyorsun

0 2 Cevap Yaz
Nuri Acıbal 11 Şubat 2019 20:47

Arkadan çarpanın bence hemen ehliyetine el konulmalı, yaya geçidindeki yayanın önceliği var trafikte

4 2 Cevap Yaz
Mustafa

Aynen Nuri kardeş. Zaten ışıklardan çıkınca yaya geçitine yaklaşıldığı belli. Burada tek sorun araçların yolda çok hızlı gitmesinden kaynaklanıyor. Takip mesafesini doğru dürüst kimse bilmiyor. Bartındaki şöförler yayaları görünce karşıya geçmesin diye daha gaza basıyorlar. Ha birde şu konuyada deyineyim. Yağmurlu havalarda arabalar su birikintilerinin üzerinden çok hızlı geçiyorlar. Su gökyüzüne çıkıyor. İnsaf yaa. Bu şöförler sanki hiç bir zaman yaya olacaklarını zannetmiyorlar herhalde. Biraz empati yapsak hiç sıkıntı olmayacak.

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!