Yeni bina hizmete girdi, sırada yeni projeler var

GÜNCEL 10 Temmuz 2018 23:33
Videoyu Aç Yeni bina hizmete girdi, sırada yeni projeler var
A
a

Bartın Belediyesi hizmet binalarını yenilemeye devam ederken yeni projeler yolda...

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ YENİ ALANINA KAVUŞTU

Bartın Belediyesi hizmet binalarını yenilemeye devam ediyor. Bir süredir yapım çalışmaları devam eden Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Binası ile Bitki Üretim Tesisi yapılan açılış töreni ile hizmete girdi.

Törene Bartın Vali Yardımcısı Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, muhtarlar, belediye başkan yardımcıları,  belediye personeli ve çok sayıda davetli katıldı.

Akın, “1 Milyon TL’ye Mal Oldu ”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Tören Başkan Cemal Akın’ın konuşması ile devam etti Akın konuşmasında  “Bartın Belediyesi olarak hizmet binalarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Bugünde Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Bitki Üretim Merkezi’’nin açılışını gerçekleştireceğiz.  Törenimize hoş geldiniz. Öncelikle Çorlu da meydana gelen kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Mekânlarını Cennet eylesin. Hastanede olan kardeşlerimize de Allah şifalar versin.  Göreve başladığımız tarihten itibaren hizmet binalarımızın fiziki şartlarını iyileştirilmesiyle ilgili birçok çalışma yaptık. Bunlardan bir tanesi Ulaştırma Müdürlüğümüzdü. Yalı bölgesinde hizmet vermeye çalışan bu müdürlüğümüzü Sanayi Bölgesi’ne taşıdık.  Çok daha iyi imkânlara kavuşturmuş olduğumuz bu müdürlüğümüz Fen İşleri, elektrik, motor, mobilya gibi birçok alanda ilimize hizmet sağlıyor. Bir diğer çalışmamızda 65 yıl önce Kavaklı Bölgesi’ne yapılmış olan İtfaiye Müdürlüğü Binamızın taşınmasıyla ilgiliydi. O günün şartları altında ilimize güzel hizmetler sunan İtfaiye Müdürlüğü Binası ilimizde ki araç sayının artması, Kavaklı Caddesi’nin şehir merkezi içinde kalması gibi çeşitli şartlardan ötürü hizmet vermekte zorluk çekiyordu. Bu müdürlüğümüze de Sanayi Bölgesi’nde çok iyi şartlar altında hizmet verebilecek şekilde düzenledik. Bugünde Park ve Bahçeler Müdürü Hizmet Binası ve Bitki Üretim Merkezinin açılışını gerçekleştireceğiz.  22 Mayıs 2017’de bu projemizin çalışmalarına başladık. Sözleme bedeli ve yapmış olduğumuz işçilikle birlikte yaklaşık 1 milyon TL’ye mal oldu. Burası hem Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün idari binası hem de Üretim Merkezi olarak hizmet verecek. İlimize birçok değişik konuda hizmet veren Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ayrıca Bitki Üretim Merkezi’nde yılda ortalama 100 bin bitki üreterek Bartın’ımızı güzelleştirmeye çalışacak “ dedi.

Yeni Projeler Geliyor

Önümüzde ki günlerde birçok projenin açılışını gerçekleştireceklerini ve bazı projelerinde startını vereceklerini söyleyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasının devamında”  İtfaiye Binamızın Sanayi Bölgesi’ne taşınmasıyla boşalan Kavaklı’da ki binanın güçlendirme ve restorasyon çalışmalarını tamamladık. Bu binamızda Sosyal Hizmet Merkezi, Yaşam Merkezi, Paylaşım Merkezi ve Nur Hayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Allah nasip ederse önümüzde ki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. Bir diğer çalışmamızda Gazhane Kültür Parkı’nın bulunduğu alana Kültür Sanat Sokağı yaptık. Bir iki aya kadar oranında açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca otizm ve down sendromlu çocuklarımızla ilgili de bir sosyal proje gerçekleştirdik.  Eski Mezbahane olarak bilinen binamızın ihalesini gerçekleştirdik. Bir hafta içinde burada da çalışmaların başlayacağını düşünüyorum. Park Bahçeler Serasının buraya taşınmasıyla Kemerköprü Mahallesi Arka Sokakta boşalan alanda bir park alanı yaratacağız. O bölgede 8 bin 500 metrekarelik alanımız var. Yıkımını gerçekleştirdik. O bölgeye de çok güzel bir park yapacağız. Banklarıyla, yürüyüş yollarıyla, kamelyalarıyla, aydınlatmalarıyla o bölgeye hizmet vereceğiz. Bir çalışmamızda Trafik Eğitim Parkı ile ilgili olacak. Erenler Yurdunun bulunduğu bölgede belediyemize ait alanda da bu çalışmayı hayata geçireceğiz.  Bu çalışmalarımızın hepsini halkımızla kol kola girerek, Belediye Başkan Vekillerimizle, Belediye Başkan Yardımcılarımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle, müdürlerimizle personelimizle birlikte yapıyoruz” dedi.

Başkan Cemal Akın’ın konuşmasının ardından dualar okunarak kurban kesimi yapıldı. Törenin ardından Başkan Cemal Akın davetliler ile birlikte binayı gezdi.

İNKUMU’NDA YOL VE KONTEYNERLER TEMİZLENDİ

Bartın Belediyesi Temizli İşleri Müdürlüğü ekipleri İnkumu Tatil Belediyesi’nde çöp konteynerleri ve bisiklet yolunda yıkama çalışması gerçekleştirdi.

Çalışma hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Temizli İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz şehrin tüm cadde ve sokaklarında düzenli olarak yol ve kaldırım yıkama çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalarımız kapsamında geçtiğimiz hafta sonu yoğun kalabalığın yaşandığı İnkumu Tatil Beldemizin bisiklet yolunda yıkama çalışma gerçekleştirdiler. Ayrıca çöp konteynerleri de ilaçlı su ile yıkanarak hijyenik hale getirildi.  Vatandaşlarımızın toz ve topraktan olumsuz şekilde etkilenmemesi ve tatillerini sağlıklı bir ortamda gerçekleştirebilmesi için temizlik çalışmalarımızı periodik olarak yapmaya devam edeceğiz “ dedi.

KALDIRIM ÇALIŞMASI BAŞLADI

Bartın Belediyesi tarafından yeninden düzenlenmek üzere söküm çalışmaları yapılan Bülent Ecevit Caddesi’nde kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandı.

Bartın Belediyesi olarak mahallelerimizin üstyapı ve altyapı ihtiyaçlarını karşılıyor çevre güzelleştirme çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bülent Ecevit Caddesi’ni yeniden düzenlemek üzere çalışma başlattık. Ekiplerimiz bir yandan söküm çalışması yaparken bir yandan da sökülen noktaların tesviyesi yapılarak granüllü parke taşlarla, engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygun şekilde yeniden düzenliyor. 8500 metrekare alanda gerçekleştireceğimiz kaldırım düzenleme çalışmasının ardından ise 7000 metrekarelik araç yolunu da sıcak asfalt ile yeninden düzenleyeceğiz. Kent mobilyalarının da yerleştirilmesi ile Bülent Ecevit Caddesi’ni diğer caddelerimiz gibi çok daha güzel bir görünüme kavuşturmuş olacağız. “ dedi.

204. SOKAK’TA YOL ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Tuna Mahallesi 204. Sokak’ta yol düzenleme çalışması başlatıldı.

Çalışma hakkında bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “ Mahallerimizin yol ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz son olarak Tuna Mahallesi 204. Sokak’ta düzenleyeceğimiz sathi kaplama asfalt yol için temizlik ve tesviye çalışmasına başladı. En kısa buradaki çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımıza daha iyi ulaşım imkânı sağlamış olacağız” dedi.

1000
icon
Hasan 13 Temmuz 2018 01:26

Elinize sağlık başkanım; yalnız motosikletlerin kaldırımı ve yaya geçitlerini kullanmamasiyla ilgili emniyetle birlikte bir çalışma yaparsanız daha güvenli yayalar oluruz

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler