Yeni döşenen taşlarda bozulma

GÜNCEL 5 Eylül 2017 17:41
Videoyu Aç Yeni döşenen taşlarda bozulma
A
a

Bartın Belediyesi tarafından ana caddelerde araç yoluna döşenen taşlar şimdiden oynamaya başladı.

Kent merkezinde alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfalt olan yolun yerine taşların döşendiği caddelerin bazı bölümlerinde, taşlar şimdiden yerinden oynamaya başladı. Hükümet caddesine döşenen ve büyük beğeni toplayan granüllü taşlarda,  araç girmediği için sorun yaşanmazken araçların geçtiği caddeye döşenen taşlarda bozulma meydana geldi.
Henüz yağmurlar başlamadan yerinden oynayan taşların zamanla bozulacağı gözlemlenirken, geçmişte yaşanan ve vatandaşı adeta bezdiren parke taşı sorunlarının yeniden yaşanmaması için kalıcı çözüm bulunması isteniyor.

 

 
Kaynak : Bartın Olay Medya/Serkan Girgin
1000
icon
Memleket Sevdalısı 9 Eylül 2017 15:42

Bu belediyecilik anlayışı bir harika! Para desen gani! ki her sene tekrar tekrar değişiyor. Ha değişmeyen yerler de var tabi hakkını yemeyelim, patates dikmek için hiç çaba harcamaya bile gerek kalmayacak şekilde öylece duruyor. Kavaklı - Yukarı Çarşı arasında yukarı çıkarkenki ilk viraj mesela bir harika! , tam 4×4 araçlara uygun hale gelmiş; sahi daha 1 ay oldu olmadı değil mi yapılalı? Ya Orduyeri-Kavaklı arasına ne demeli, muhteşem! daha 2.ayını doldurmadan yanlış hatırlamıyorsam bisikletçinin karşısında bir lastiklik kuyucuk var, yapanların ellerine sağlık, kedi köpek için su biriksin diye yapmışlarsa demekki! Velhasıl işi erbabına yaptırınca bak ne güzel oluyor! Hele hele bir de denetlemişsin başında durmuşsun sorun morun kalmamış ya oh mis! Artık çile çekmeyeceğiz çok şükür! Ha unutmadan daha 1 hafta önce bitirip bugün tekrar aynı alanda iş makinalarıyla kazı vb. çalışma yaparak dikkatle, özenle, kaynakları akıllıca kullanarak yapmış olduğunuz çalışma için de teşekkürler!

0 1 Cevap Yaz
mahalle sakini 7 Eylül 2017 23:22

Buraya yazmaktan ben yoruldum ama belediyeden bir Allahın kulu Belediye penceresinden başını kaldırıp şu Elmalık Sokağın içler acısı haline bakmadı 3-4 ay önce "Çukurlar hendek oldu biraz ilgilenirmisiniz" diye yazdık idareten yama yapıp gittiler aradan 2 ay geçti yama yaptıkları yerlerle beraber heryeri kazıp toprakla kaaptıp gittiler üzerine ne yama ne asfalt döktüler eskisinden çok daha kötü oldu arabalarda ön takım diye birşey kalmadığı gibi Elmalık Sokak ve bağlantı yollarına yazın tozdan topraktan kışın çamurdan girilmez oldu.Su giderini hesaplamadan yaptığınız kaldırımlar yüzünden yağmurda yolda biriken sulardan arabalar kalmaya başlayınca yaptığınız kaldırımı da yer yer bozdunuz. Kış gelmeden şuraya bi el atında en azından bu kış çamurdan ayağımız kurtulsun.

0 1 Cevap Yaz
Misafir 7 Eylül 2017 08:30

Memleketimiz olmuş sanki bir YAPBOZ. Olsun ne olacak daha 3 ay olmadan bir daha değişir yollar. Nasılsa belediyemizde para çook maşallah. Ya arkadaş kendimde bizzat gördüm, küçük kare kare taşları nasıl sağlam bir zemin hazırlamadan oraya koyuyorsun? Bi de bu işi yapanlar çoluk çocuk. Ne oldu sonuç REZİLLİK. Nasıl bir belediye ve nasıl bir çalışması var araştırılmalı bence... He birde maalesef memleketimizde ne bir ZABITAMIZ var ne de bir TRAFİK POLİSİMİZ. :(:( Bu çok üzücü bir olay. Trafik tıkanmış veya akşam iş çıkışlarında çok yoğunluk oluyor trafiğin akışını sağlacak polis nerde ? YOK. Herkes başının çaresine baksın hesabı trafikte bekle dur. Esnaf dükkanların önünü parsellemiş mübarek sandalye,duba,masa,tabela havaya çıkıyor dükkan önlerinde. Almaya kalksan tartışma çıkıyor. Yok araba gelecek Yok dükkanın önü kapanıyor. Ya bu nedir ya?? Bunlar bence önemli konular LÜTFEN AMA LÜTFEN BU KONULARA BİR ÇÖZÜM GETİRİLSİN. BUNLAR ÖNEMLİ KONULAR. Saygılar..

0 2 Cevap Yaz
ergin 6 Eylül 2017 16:30

alt yapisini yapmadan yaparsan böyle olur izinde bizat gördüm dedim bunlar kesin cöker isden anlayan yok belediye büyüklerde isden anlamiyo olan bartinlilarin parasina oluyo torpille adam alirsaniz böyle olur

0 0 Cevap Yaz
Misafir 6 Eylül 2017 16:18

Bu taşlar bozulacakki 2 sene sonra birdaha yapılabilsin.son 15 yıllık dönemde yapılan işlere bir bakalım hepsi böyle değil mi.kaynaklara yazık.

0 0 Cevap Yaz
murat kara 6 Eylül 2017 15:28

hayırlı olsun

0 0 Cevap Yaz
Murat 6 Eylül 2017 13:35

Geçmiş olduğumuz yıllardan taş döşeli yolların ne hallere geldiğini, özellikle kış aylarında kaldırımda yürüyen vatandaşlara nasıl sıkıntı yaşattıgını hepimiz gördük. Araba geçiyor taşın arasındaki altındaki suyu kaldırıma sıçratıyor. Sonuç olarak vatandaş sırılsıklam. Şöför ise gülüp eğleniyor. Neyse yazın ortasında şehir merkezi trafiğe kapandı. Şehir merkezindeki işletmeler mağdur oldu. Vatandaşlar tekrar mağdur olacak. Belediye çalışıyor oldu. lise mezunu mühendisler kazandı. Tebrik ederim

0 1 Cevap Yaz
vtandaş 6 Eylül 2017 01:29

Mutahit in duzeltmesi lazım

0 0 Cevap Yaz
Halil kaynak. 5 Eylül 2017 22:55

Bence bunun bir sosyal medyaya yansıyacak bir konu olmadığını düşünüyorum.bütün sorumluluk idarecilerin olduğunu düşünüyorum.şayet bir tek bu konu kaldıysa medyaya düşecek bartının vay haline.arkadaşlar avrupa artık müslüman ülkelerini nasıl yok ederim derdinde biz halen birbirimizin topuğunun derdindeyiz.arz eder saygılar ve sevgiler.özbartınlı halil usta.

3 0 Cevap Yaz
Vatandaş 5 Eylül 2017 21:37

Çözüm: kaymak gibi asfaltlamak. Taş döşeyip sürekli tamir etmektense asfaltlayip keyfini sürmek mantikli degil mi?

0 4 Cevap Yaz
Mehmet Cengiz 5 Eylül 2017 21:33

Valla şu belediyeleri anlamak zor be mübarek hiç mi mühendisin yok neye istinaden yolu taş yapiyon Bartın bol yağış alan ve yaka sellerinin bol olduğu yer şu taşın altıni oynar sonra yol çöktü olur

0 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!