Yeni hali çok beğenildi

GÜNCEL 21 Haziran 2017 01:05
Videoyu Aç Yeni hali çok beğenildi
A
a

Bartın Belediyesi tarafından İnkumu sahilinde yapılan düzenlemeler vatandaştan tam not aldı.

Bartın Belediyesi gerek altyapı gerekse de üst yapı çalışmalarıyla hizmetlerini sürdürürken, vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. Bartın Belediyesi tarafından İnkumu Tatil Beldesinde yapımı tamamlanan İnkumu Yeni Mahalle yürüyüş yolu, bisiklet yolu, peyzaj düzenlemesi ve modern aydınlatma çalışmaları tamamlanarak halkın istifadesine sunuldu.

Vatandaşlar, Belediye Başkanı Cemal Akın’a gerek makam ziyaretlerinde gerekse de alan inceleme çalışmalarında memnuniyetlerini dile getirerek, Başkan Akın’a ve çalışanlarına işlerinde kolaylıklar dilediler. İnkumu Tatil Beldesini büyük bir değişime uğratan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Cemal Akın, gücümüzü halkımızın desteğinden alıyoruz dedi.

Kanalizasyon Sorunu Ortadan Kaldırıldı

Yapılan yenileme çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, kanalizasyon hattı, su hattı ve diğer altyapı çalışmalarının uzun yıllar hizmet verecek şekilde düzenlendiğini ve İnkumu’nda Derin Deniz Deşarjı ve Ön Arıtma Tesisi Projesinin de tamamlanarak kanalizasyon sorununun ortadan kaldırıldığını söyledi.

Yeni Görünümü Çok Beğenildi

Altyapı çalışmalarının ardından İnkumu’nu çok daha güzel bir görünüm kazandırmak için üstyapı çalışmalarına başladıkları ve çalışmalar kapsamında birçok değişiklik yaptıklarını söyleyen Başkan Cemal Akın ”Çevre düzenleme çalışmalarına ilk olarak İnkumu Yeni Mahalle’de ( Sol Taraf ) start verdik. Çalışmalar kapsamında altyapı çalışmaları esnasında hasar gören yol ve kaldırımlar yeniden düzenlenirken mevcut çöp konteyneri 2.200'er litrelik yeraltı jarklı çöp konteynerleri ile mevcut çeşmeler ise tarihi görünümlü çeşmeler ile değiştirildi. Ayrıca plaj futbol turnuvasının yapıldığı alana tribün yapılırken mevcut ışıklandırma ve banklar yenilendi. Peyzaj çalışmalarının yapılması ile büyük bir değişim yaşayan İnkumu Yeni Mahalle halkımız tarafından çok beğenildi. “ dedi.

Sıra İskele Mahallesi’nde

Benzer çalışmayı İskele Mahallesi’nde uygulayacaklarını söyleyen Başkan Cemal Akın,” Yaz sezonun bitmesi ve inşaat çalışmaları ile ilgili yasal sürecin başlaması ile İnkumu İskele Mahallesi’nde çevre düzenleme çalışmalarını başlatacağız. Altyapı sorununu ortadan kaldırdığımız İnkumu’nu çok daha güzel bir hale getirmek istiyoruz. Tüm bu çalışmaların sonunda gerek İnkumu’nda yaşayana halkımızın gerekse de yerli yabancı misafirlerimizin sorunsuz bir şekilde tatillerini geçirmelerine olanak sağlamış olacağız. Bizlerde halkımızdan aldığımız destek sayesinde başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz “ dedi.

 ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI KONUŞULDU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kentte bulunan alt yapı tesisleri sorumluları ile toplantı yaptı.

Toplantıya Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Enerji- SA Başkent Dağıtım Operasyon Müdürü Ramazan İşaret, Enerji- SA Başkent Yapım İşleri Takım Yöneticisi Selahattin Özcan, Akmercan Doğalgaz Şirketi Bölge Sorunlusu Murat Tutal, Telekom Yatırım Sorumlusu Kudret Özveren, Alagözler Genel Müdürü Şivan Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, daire müdürleri ve teknik personeli katıldı. Toplantıda devam eden başlayacak olan altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Belediye olarak tüm kurumlarla koordineli şekilde çalışarak vatandaşlarımızın hizmetlerden sıkıntısız şekilde faydalanması için ne lazımsa yapıyoruz. Bu bağlamda,  mahallelerde alt yapı hatları oluşturarak hizmet veren doğalgaz firmasıyla ve diğer kurumlarla da istişare toplantıları yapıyoruz. Bu günde bu amaçla toplandık. İlimize ne güzel hizmetleri sunabilmek için tüm kurumlarla birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!