Yeni kimlikler ne zaman dağıtılacak?

GÜNCEL 30 Aralık 2016 12:24
Videoyu Aç Yeni kimlikler ne zaman dağıtılacak?
A
a

Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yeni kimlik kartları ile ilgili açıklama! İşte yeni kimliklerle ilgili merak edilenler...

Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yeni kimlik kartlarının 2 Ocak 2017’den itibaren dağıtımına başlanacağını açıkladı.
 
YENİ KİMLİK KARTLARININ BEDELİ NE KADAR?
 
Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı bedeli 16,00 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı bedeli de 16,00 TL olarak belirlendi.
Kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ise 32,00 TL olacak ve ücreti peşin alınacak.
 
MÜRACAATTA İSTENEN BELGELER
 
Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı çıkarmak için son altı ay içinde çekilmiş 1 adet biometrik fotoğraf,  Kimlik kartı bedeli ve kimlik tespitine yarayan belgelerden biri (nüfus cüzdanı, uluslar arası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukatlık kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça tanzim edilmiş talep belgesi) ile Nüfus Müdürlüğüne müracaat edilecek.
 
15 yaşını tamamlamış olanların ve reşit kişilerin biometrik verisi alınacağından şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. On beş yaşından küçüklerin müracaatları ise velisi tarafından yapılacak.
 
ADRESLERE GÖNDERİLECEK
 
Başvurusu kabul edilenlerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı beyan edilen adrese posta ile gönderilecek olup ilgilinin kendisi veya kartı almaya yetkili kıldığı kişi tarafından bizzat teslim alınacak.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!