Yılmaz Tunç Komisyon Başkanı oldu

SİYASET 22 Nisan 2016 11:17
Videoyu Aç Yılmaz Tunç Komisyon Başkanı oldu
A
a

Çocuklara yönelik her türlü istismar olaylarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonunun başkanlığına, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

TBMM Genel Kurulunda, oybirliği ile kabul edilerek kurulan komisyon, başkanlık divanını belirlemek üzere ilk toplantısını yaptı.

Seçim sonucunda, AK PARTİ Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başkan, AK PARTİ İstanbul Milletvekili Fatma Benli başkanvekili, AK PARTİ İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir sözcü, AK PARTİ Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da katip üye olarak belirlendi.

Komisyon Başkanlığına seçilen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, çalışmaların hayırlı olması dileğinde bulunarak, "Büyük bir sorumluluğu üzerimize aldık. Çocuklarımız bizim için çok değerli. Bizim geleceğimiz. Onları en iyi şekilde korumak hepimizin görevi. Meclis bu ağır yükü bizim omuzlarımıza verdi. Biz de bu sorumluluğun bilinci içinde çalışmalarımızı sürdürecek en detaylı araştırmayı yapacağız. Çocuklar şu anda bize emanet edilmiş durumda." dedi. 

Cinsel istismar başta olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismar olaylarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonunu üyeleri AK PARTİ'den Hatice Dudu, Jülide Sarıeroğlu, Salim Kışla, Fatma Benli, Erkan Kandemir, Mehmet Metiner, Yusuf Beyazıt, Ayşe Sula Köseoğlu, CHP'den Burcu Köksal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mehmet Bekaroğlu, Mustafa Hüsnü Bozkurt, HDP'den Filiz Kerestecioğlu, MHP'den Deniz Depboylu'dan oluşuyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!