Yine karşı karşıya geldiler

SİYASET 10 Mayıs 2016 18:28
Videoyu Aç Yine karşı karşıya geldiler
A
a

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'un yaptığı açıklamaya Bartın Belediyesinin cevabı gecikmedi.

Milletvekili Yılmaz Tunç’un, yeni çevre yolu ile ilgili yaptığı açıklamada, Tuna Mahallesi Hastane kavşağı ile İl özel idaresi kavşağı arasında bölünmüş yol yapımı ve Türbe yolu mevkiinde de batçıklı köprülü kavşak içeren projenin Karayolları tarafından 3 Mart 2014 günü ihalesini gerçekleştirmelerine rağmen, Belediye imar çalışmaları tamamlanmadığı için işe başlanılamadığını söylemişti. 
 
Bu açıklamanın üzerine Bartın Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada,
5 Mayıs 2016 tarihinde basında yer alan bir haberde Türbe kavşağı çalışması ile ilgili “Belediye imar çalışmaları tamamlanmadığı için işe başlanılamadığı” denilerek, yanlış beyanda bulunulmuştur denildi.
 
Bartın Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
“Konu ilk kez 08.07.2015 tarih, 136656 sayılı Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünün yazısı ile tarafımıza iletilmiş olup, yazıda ‘’Tuna ve Kemerköprü mahallelerinde yer alan Bartın Çevre Yolunun arasında kamulaştırma çalışmalarına başlanacak olması nedeniyle cd de gönderilen karayolu kamulaştırma koridorunun imar planına işlenerek kamulaştırma hattımız doğrultusunda imar planı tadilatı yapılması gerekmektedir. Karayolu kamulaştırma koridorunun korunması ve kamulaştırma koridoru içerisinde karayolu kullanımı haricinde başka hiçbir kullanımın bulunmaması gerekmektedir. Bu nedenle imar planı tadilatının bu doğrultuda yapılması ve onaylanarak Meclis Kararı ile birlikte 2 takım onaylı imar planının Bölge Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda…’’ denilmektedir.
20.07.2015 tarihli, 4054 sayılı yazımızda ‘’ekte bulunan CD ve haritalar incelenmiş olup, bu hat boyunca mahallelere dağılım yapan yolların kapatıldığı, şehitliğin ve bazı imar adalarının kamulaştırma koridorunda kaldığı incelenmiştir. Kesitlerin gönderilmemesi nedeniyle proje net şekilde anlaşılamamış olup bu bölgede servis yolları ile ilgili çözüm önerileri konusunda tereddütte düşülmüştür…’’ denilmektedir.
Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü ile yapılan şifai görüşmeler ve yazışmalar,  alana hizmet edecek servis yollarının oluşturulması, mevcut imar planına uyum sağlanması, Belediyemize ait şehitlik ve mezarlık alanlarının korunması konularını içermektedir.
Aynı güzergâh da servis yolu bağlantısı kurulabilmesi için belediyemizce kamulaştırma yapılmıştır.
22.03.2016 tarih 66605 sayılı Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü’nün yazısında gerekli düzenlemelerin yapıldığı ifade edilerek gereken imar plan değişikliğinin yapılması talep edilmiş olup, İmar Müdürlüğünce 28.04.2016 tarihinde konu Belediye Meclisine iletilmiş, komisyona gönderilmiştir.
Dolayısıyla Belediyemize gönderilen bilgi ve belgeler incelenerek değerlendirilmiş ve  karayolları ile mutabık kalınmıştır. Karayolları ve belediye yetkilileri arasında herhangi bir sıkıntı yaşanmamış olup konuya ilişkin bir gecikme bulunmamaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
 

 
1000
icon
Ahtapot 10 Mayıs 2016 19:52

Yaaaa..... arkadas kelime yapmayin is yapin ya

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!