Yol kontrol uygulamalarının büyük faydası

GÜNCEL 1 Kasım 2017 15:44
Videoyu Aç Yol kontrol uygulamalarının büyük faydası
A
a

Bartın'da yapılan yol kontrol uygulamalarında 165 kişi yakalandı...

Yol kontrol uygulamaları sayesinde bölgemize kayan yasa dışı göç rotası değişirken işlenen suçlarda büyük azalma yaşandığı öğrenildi.
Kendisini ziyaret eden Bartın Olay Medya ekibine sohbet esnasında açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın’ın giriş ve çıkış noktalarında yapılan yol kontrol ve denetim uygulamalarının meyvelerini vermeye başladığını söyledi.
Ege bölgesinden Avrupa ülkelerine olan yasa dışı göç rotasının, son zamanlarda sıkı denetim sonucu Bartın’ın da kıyısının bulunduğu Batı Karadeniz’e yöneldiğini belirten Vural, şunları söyledi;
“Bartın İl Emniyet Müdürlüğü olarak Bartın-Çaycuma yolu Tuzcular ile Amasra çıkışı Karaçay mevkiinde yol kontrol ve denetim uygulama noktası kurduk. Yapılan ve halen devam eden uygulama neticesinde göçmen kaçakçılığı yapanların Batı Karadeniz üzerinden Avrupa ülkelerine yasa dışı göçmen götürmek için oluşturmak istedikleri alternatif Batı Karadeniz güzergâhı engellendi ve rota yeniden Ege bölgesine çevrildi.

34 ŞAHIS İLE 131 YABANCI UYRUKLU ŞAHIS YAKALANDI
 
“Uygulama noktalarında 11.09.2017 tarihinden bugüne kadar yapılan denetimlerde, sorgusu yapılan toplam 45 bin 210 şahıstan hakkında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan 34 şahıs ile birlikte 131 yabancı uyruklu şahıs yakalandı. Yakalanan 15 Afgan uyruklu şahıs, Ankara ve İstanbul illerinden sınır dışı edilerek ülkelerine gönderilirken, diğer şahısların işlemleri göç idaresi il müdürlüğü tarafından yapıldı.
 
SUÇ ORANLARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ
 
Yapılan yol kontrol ve denetimleri sayesinde yakalanan yabancı sayısının giderek azaldığını belirten Vural, etkin olarak devam eden yol kontrol ve denetimlerinin işlenen suç oranlarını da azalttığını belirterek rakamlarla örnekler verdi.
Geçen yılın aynı dönemlerine ait suç oranları karşılaştırıldığında yol kontrol ve denetimlerinin özellikle mala karşı işlenen suçların genelinde yüzde 10’luk bir düşüş sağladığını, bu suçların aydınlatılmasında da yüzde 70’lik bir artış yaşandığını ve bunun yanında hızsızlık suçlarında ise yüzde 40’lık bir düşüşe etki ettiğinin altını çizdi.


 

 
1000
icon
Watandash 2 Kasım 2017 08:40

Tum araçları durdurup kontrol etmiyorsunuz ki sayın mudurum

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler