10 Günde 200 Kişiyi Kurtardılar

Bartın'ın İnkum tatil beldesinde incelemelerde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 1 Zodyak bot, 3 cankurtaran ve 50 metrede bir alınan can simidi tedbirleri ile bayramdan itibaren 10 günde 200 vatandaşın hayatının kurtarıldığını söyledi.

Bartın’ın İnkum tatil beldesinde incelemelerde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 1 Zodyak bot, 3 cankurtaran ve 50 metrede bir alınan can simidi tedbirleri ile bayramdan itibaren 10 günde 200 vatandaşın hayatının kurtarıldığını söyledi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın İnkumu sahilinde dalgalı zamanlarda ve çeken akıntılar da meydana gelen boğulma vakalarına karşı alınan can kurtarma tedbirlerini gözden geçirip çalışmaları takip etti.

Belediye Başkanı Cemal Akın boğulmaları önlemek için yapılan ve şiddetli dalgalar sebebiyle devre dışı kalan şamandıraları da hızla yeniden yerleştirerek tedbir almaya devam edeceklerini belirttiği konuşmasında, “Dalgalı havalarda denize girilmemesi için kırmızı bayrak çekip sık sık anonslar yapıyoruz. Buna rağmen girenler oluyor ve bunun üzücü sonuçları oluyor. Belediye olarak bir Zodyak bot ve üç cankurtaranımızla 8 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri arasında 10 gün içerisinde çoğunluğu il dışından gelen, Karadeniz’in dalgalı yapısını ve çeken akıntıyı bilmeyen vatandaşlardan oluşan 200 kişiyi kurtardık. Cankurtaranlarımız, uyarı bayraklarımız, 50 metrede bir hazır bulunan can simitlerimiz ve hoparlörümüzden yaptığımız anonslarla boğulmaları önlemek için ne lazımsa yapıyoruz. İnkum tatil beldemizde çeşitli noktalarda çeken akıntılar insanların can güvenliğini tehdit etmektedir. Bu sebeple İnkum’a gelen tüm vatandaşların can güvenliği için uyarılarımızı dikkate almalarını rica ediyorum” dedi.

Bakmadan Geçme