100 konutun sahibi belli oldu

Kura çekilişi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un katılımı ile gerçekleştirildi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kozcağız beldesi Şarköy’de yapımı tamamlanan afet konutlarının kura çekimi ve açılış törenine katıldı. Kozcağız terminalinde yapılan kura töreninde konuşan Vali Arslan, “Çekilecek kuralar ile daireleri belli olacak tüm vatandaşlarımıza evlerinin hayırlı olmasını diliyor, projenin uygulanmasında desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, projenin ilk anından itibaren yakından takip ederek bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç ile  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ve önceki Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, TOKİ Başkanı ve projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Ak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Aldatmaz, “Kozcağız Barajının yapımını 2021 yılında tamamlamamıza rağmen barajın su biriktirme sahası içerisinde kalan yerleşim yerlerinin taşınma süreci devam ettiği için su tutmaya başlayamamıştık. Bugün burada kuralarını çektiğimiz konutlar ile evleri baraj sahasında kalan hemşehrilerimizi yeni evlerine, yeni mahallelerine kavuşturmuş olacağız ve hemşehrilerimizin yeni evlerine taşınmaları ile birlikte de Kozcağız barajı su tutmaya başlayacak.” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Adalet Bakanı Tunç, Kozcağız Barajı'nın, Kozcağız'ı ve Bartın'ı sel taşkınlarından koruyacak önemli projelerden biri olduğunu, barajın su tutması için havzasında kalan yerlerin boşaltılma ve kamulaştırma işlemlerinin yapıldığını, köylülerin talepleri üzerine tarım ve hayvancılıktan kopmamak adına Gürgenlik mevkisindeki 165 bin metrekarelik alanda Tarımköy Konutları'na başlandığını ifade etti. TOKİ'nin ilimizdeki diğer projelerinden de bahsederek, insana ve aileye yapılan yatırımlara yönelik çalışmaların süreceğini belirten Adalet Bakanı Tunç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak inşa edilen 100 konutun ailelerimize hayırlı olmasını diledi. Ardından noter huzurunda çekilen kura ile hak sahipleri belirlendi. Törenin ardından Bakan Tunç, Vali Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ile beraberindeki mülki amirler ve müdürler, Şarköy’de yapımı tamamlanan 100 Tarım Köy konutunun açılışını gerçekleştirdi. Dualarla yapılan açılışın ardından örnek konutlar gezildi.

100 konutun sahibi belli oldu
100 konutun sahibi belli oldu
100 konutun sahibi belli oldu
100 konutun sahibi belli oldu
100 konutun sahibi belli oldu
100 konutun sahibi belli oldu

Bakmadan Geçme