3 şehidimize Devlet Övünç Madalyası

Bartın'da 3 şehidimiz için Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Yapıldı.

Bartın Valiliği tarafından 2015 yılında Şırnak Uludere’de şehit olan Uğur Akyer, 2016 yılında Hakkari Şemdinli’de şehit olan Ayhan Erdoğan ve aynı yıl Diyarbakır’da şehit olan Serkan Talan için Devlet Övünç Madalyası ve Beratı töreni düzenlendi. 
Şehitlerin Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarını ise şehit yakınlarına Bartın Valisi Nusret Dirim verdi.
Bartın Valiliği tarafından dün 2015 yılında Şırnak Uludere’de şehit olan Uğur Akyer, 2016 yılında Hakkari Şemdinli’de şehit olan Ayhan Erdoğan ve aynı yıl Diyarbakır’da şehit olan Serkan Talan için  Devlet Övünç Madalyası ve Beratı töreni düzenlendi. Garnizon Komutanlığı Subay Gazinosunda düzenlenen törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncı, Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı Adnan Tosun, İl Jandarma Alay Komutanı Yavuz Selim Kapancı, Şehit Uğur Akyer'in babası İbrahim Akyer ve annesi Asiye Akyer, Şehit Ayhan Erdoğan'ın babası Recep Erdoğan ve annesi Elmas Erdoğan ve Şehit Serkan Talan'ın oğlu Efe Erkan Talan ve şehit eşi Serap Talan, Bartın Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ekrem Altunok başta olmak üzere devlet erkanı ile askeri erkan katıldı.
“Ülkemiz zor günlerden geçiyor”
Törende yaptığı konuşmada ülkemizin zor günlerden geçtiğini ifade eden Bartın Valisi Nusret Dirim,
 “Bugün çok özel bir gün. Aziz şehitlerimizin hem hatıralarını yad edeceğiz hem de onların şehitlik beratlarını ve madalyalarını yakınlarına tevcih edeceğiz. Ülkemiz tabi ki bugün de zor günlerden geçiyor. Bugünlere gelinceye kadar çok badireler atlattık. Şükürler olsun coğrafyamız üzerinde bütün güçlükleri aşarak bugünlere geldik. Bu coğrafya üzerinde bin yıllık geçmişimiz bulunuyor ve milyonlarca şehidimiz var. Bu coğrafyayı adeta şehitlerimiz kanıyla sulayarak vatan edindik. Bu topraklar üzerinde ilelebet yaşama kararlılığındayız” dedi.
“Türk milleti tek yürek olarak mücadele ediyor”
Bu coğrafyada varlığımızın devam etmesine engel olmak isteyen güçlerin olduğunu kaydeden Dirim, şöyle devam etti:  
“Bu coğrafyada varlığımızın devam etmesine engel olmak isteyen güçler hangi maskeyle gelirse gelsinler artık onları çok iyi tanıyoruz. Bazen FETÖ maskesiyle, bazen PKK maskesiyle, bazen DEAŞ maskesiyle geliyorlar ama biz biliyoruz ki bunların hepsinin arkasında bizim bu coğrafyadaki varlığımızı engellemek isteyen güçler var. Şükürler olsun bunların hepsiyle Türk milleti tek yürek olarak mücadele ediyor. Ve bu mücadelenin de üstesinden başarıyla geleceğimize inanıyorum.
“Onların bıraktığı emaneti bizler devralıyoruz”
Bedellerini ödüyoruz tabi ki. Bu acı bir durum. Ancak şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin hatıralarını, onların bıraktığı emaneti bizler devralıyoruz. Şehitlerimizin yakınları artık devletimizin ve milletimizin emaneti. Biz onların emanetine en güzel şekilde sahip çıkacağız. Bu coğrafyada varlığımızı istemeyenler bilsinler ki yine on binlerce bu vatan evladı gözünü kırpamadan ülkemizin varlığı ve bekası için canını feda etmeye hazır bir şekilde bekliyor. Bu duygular içerisinde bugün madalyalarını tevcih edeceğimiz şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmet anıyorum.
“Emanetiniz emin ellerde”
İyi ki varsınız. Bizlerin varlığı ve geleceği için en değerli varlığınız olan canınızı feda ettiniz. Emanetiniz emin ellerde. İlelebet bu vatan hür ve bağımsız bir şekilde bu bayrağın altında varlığını devam ettirecek. Dünyaya güzellikler taşımaya insanlığı yüceltmeye bu millet devam edecektir. Sizlere sonsuz şükranlarımızı ve saygımızı sunuyoruz. Şehitlerimiz aileleri bizlerin emaneti. Onlara milletimiz ve devletimiz sahip çıkacak, kol kanat gerektir.”
Vali Dirim konuşmasının ardından Şehit Uğur Akyer'in babası İbrahim Akyer ve annesi Asiye Akyer, Şehit Ayhan Erdoğan'ın babası Recep Erdoğan ve annesi Elmas Erdoğan ve  Şehit Serkan Talan'ın oğlu Efe Erkan Talan ve şehit eşi Serap Talan’a n Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti.


 

Bakmadan Geçme