Acılı aile o karara tepki gösterdi

Ortada bir can kaybı, iki kişi yaşam mücadelesi verirken bu şahsın gezmesini nefretle kınıyoruz...

AKKABAK AİLESİNDEN SÜRÜCÜNÜN SERBEST BIRAKILMASINA TEPKİ

Bartın Polisevi Kavşağında meydana gelen kazada yaralanan Mustafa Akkabakın ailesi, çocuklarına arkadan çarpan aracın sürücüsün çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Mustafa’nın abisi Sedat Akkabak, Türk adaletine güvenmek istediklerini söylerken “Bu kaza değil cinayet” dedi. Baba Nihat Akkabak ise sürücünün serbest kalmasını nefretle kınadı.

“Bu kaza değil, cinayet”

Salı günü gece saatlerinde Bartın Polisevi Kavşağında meydana gelen kazada Mustafa Akkabak idaresindeki 74 DF 831 plakalı otomobilin iddialara göre yakıtı bitmişti.  Mustafa Akkabak ve Tanju Kalaycı, yakıtı biten aracı, iterek yoldan en yakın cebe almıştı. O esnada arkadan gelen R. B yönetimindeki 74 AAD 252 plakalı otomobil Tanju Kalaycı’ya çarpmıştı.  Tanju Kalaycı olay yerinde hayatını kaybederken diğer yaralılar ise hastaneye kaldırılmıştı.

Aileden sürücünün serbest kalmasına tepki

Kaza gecesinden bu yana Bartın Devlet Hastanesi’ndeki yoğun bakımda tedavi altında olan Mustafa Akkabak’ın ailesi, çocuklarına arkadan çarpan aracın sürücüsünün çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbeste bırakılmasına tepki gösterdi. Çocuklarını gece-gündüz bekledikleri Bartın Devlet Hastanesi önünde bugün açıklamada bulunan aile, yaşanan olayın bir kaza değil, cinayet olduğunu söyledi. Türk adaletine güvenmek istediklerini ifade eden aile kazaya sebebiyet verenlerin gerekli cezayı çekeceğinden şüphelerinin olmadığını belirtti. Mustafa Akkabak’ın sağlık durumuyla ilgili son bilgileri de veren aile, Mustafa’nın durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini kaydetti.

Sedat Akkabak: “Türk adaletine güvenmek istiyoruz”

Savcının aracın sürücüsünü tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk ettiğini ifade eden Mustafa’nın abisi Sedat Akkabak, sürücünün mahkemede serbest bırakıldığını öğrendiklerini söyledi. Türk adaletine güvendiklerini ifade eden Akkabak, “Biz savcının direkt olarak kendi ağzından duyduk, mahkemeye sevk etmiş, tutuklanması talebiyle sevk edildiği mahkemede ise serbest bırakılmış. Biz Türk adaletine güveniyoruz, hiçbir şüphemiz yok. Şimdi burada ne yapılabilir? Türk adaletine güvenmek istiyoruz. Bu kişilerin de gerekli cezaları çekeceğinden de hiçbir şüphemiz yok. Sadece bunu söylemek istiyoruz. Ama Savcının kendisiyle de görüştük. Savcılık bu olayı takip edecek. Şüpheli bir araç daha var. O aracı da tespit ettikten sonra gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı söylendi” dedi.

“Bu kaza değil, cinayet”

Yaşanan olayın bir kaza değil, cinayet olduğunu vurgulayan Akkabak, “Görüntülerde de herkes kazanın nasıl olduğunu, neyin ne olduğunu görüyor. Buna kaza demeye de bin şahit lazım bu resmen bir cinayet. Kendi egolarını tatmin etmeye çalışan 2 kişinin yolda şuursuzca hareket etmesiyle kaynaklanan bir olay bu” şeklinde konuştu.

“Kardeşimin durumu her geçen gün iyiye gidiyor” 

Kardeşi Mustafa Akkabak’ın sağlık durumuyla ilgili son bilgileri de paylaşan Sedat Akkabak, “Kardeşim şuanda yoğun bakımda durumu her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor. Diğer yaralı arkadaşımız Yücel Kaynak da Zonguldak Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda yatıyor. Aldığımız haberlere göre onun da durumu iyiymiş” ifadelerinde bulundu.

Nihat Akkabak: “Katliam gibi kaza”

Mustafa Akkabak’ın babası 65 yaşındaki Nihat Akkabak ise sürücünün serbest bırakılmasını kınadı. Kazayı bir katliam olarak tanımlayan baba Akkabak “İki kişi yaşam mücadelesi verirken ortada bir de can kaybı varken bu şahsın gezmesini nefretle kınıyorum. Kaza görüntülerini de izledim eğer benim çocuğumda suç olsaydı her şeye takdir-i ilahi derdik ama ortada hiçbir şey yokken katliam gibi bir kaza meydana gelmiş” dedi.

Aman: “Gelen haber üzerine açıklama yapma ihtiyacı duyduk

Mustafa’nın arkadaşı Ömer Aman ise olayın adli boyutuyla ilgili kendilerine gelen haber üzerine açıklama yapma ihtiyacı duyduklarını dile getirerek “Şuana kadar biz bu olayın adli tarafıyla hiç ilgilenmedik. Bizim şuanda istediğimiz tek şey arkadaşımızın biran önce düzelmesi. Tabi ki Türk adaletine sonuna kadar güveniyoruz. Onun için şuana kadar bu olayın adli boyutuyla hiç ilgilenmedik. Ama bugün gelen haber üzerine bir açıklama yapmak gereği duyduk. Hiçbir arkadaşımız ve kardeşimizin hiçbir yakını da şuana kadar bu olayı hiç irdelemedi. Şuanda aslında tek beklentimiz arkadaşımız biran önce iyileşmesi” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme