• Haberler
  • Güncel
  • Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi Heyetinden, BÜ'ye Ziyaret

Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi Heyetinden, BÜ'ye Ziyaret

Hacettepe Üniversitesi ile Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi'nden Türkçe öğrenmek amacıyla Türkiye'ye gelen Akademik Heyet Bartın Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Hacettepe Üniversitesi ile Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi’nden Türkçe öğrenmek amacıyla Türkiye’ye gelen Akademik Heyet Bartın Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Hacettepe Üniversitesi ile Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesinden Türkçe öğrenmek amacıyla Türkiye’ye gelen 20-25 kişilik Akademik Heyet Bartın Üniversitesini ziyaret etti.

Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi öğretim üyelerini konferans salonunda kabul eden Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, “Hepimiz meslektaşız ama meslektaş olma ötesinde aynı tarihi aynı kültürleri paylaşıyoruz. Bu ziyaretiniz ilerde öğrenci değişimine vesile olsun, öğretim üyesi değişimine bir vesile olsun. Sizlerden burada görev alacak hocalarımızı, arkadaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

“BÖLGESEL ÜNİVERSİTE DEĞİL, TÜRK ÜNİVERSİTESİ VE GİDEREK BİR DÜNYA ÜNİVERSİTESİ”

5 Yılık Bartın Üniversitesine 81 ilden öğrenci geldiğini belirten Rektör Kaplan, “Bu üniversitemizin bölgesel Üniversite değil hakikaten Türk Üniversitesidir ve giderek bir dünya üniversitesi olmaya başlamıştır. Ayrıca bu yıl gelen öğrencilerin tercihlerini değerlendirdim. Üniversitemiz, öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun neredeyse ilk 3 tercihi içerisinde yer alıyor. Yani buraya gelecek öğrenciler yeni bir üniversite endişesiyle gelmesinler 25-30 yıllık üniversitelere gidebilecek puanlarla buraya geliyorlar” diye konuştu.

Uluslararası Kazakistan Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Balbakay Nokıpov; Bartın'ı ve Bartın Üniversitesini çok beğendiklerini, Ahmet Yesevi Türk Üniversitesi’nin tüm Türk dünyasının dostluğunu göstermek için açıldığı ifade etti.

Bakmadan Geçme