Ak Parti'den istifa etti

Başkanlık seçimi sonrası sürpriz istifa

PAYLAŞ

Başkan adaylığı sonrası şok istifa 
Bartın Belediye Meclisinde dün yapılan Başkanlık oylaması sonrasında şok istifa haberi geldi. Cemal Akın'ın istifa etmesinin ardından Bartın Belediye meclisinde dün yapılan başkanlık seçiminde AK Parti Belediye Meclis Üyesi Enes Gizli başkanlığa adaylığını açıklamıştı. İlk tur oylamada Gizli 5, Fırıncıoğlu 13, Karakaş 6, 1 boş oy çıktı. 2. Turda Fırıncıoğlu 17, Karakaş 6 ve Gizli 1 oy aldı. AK Parti oylarıyla belediye başkanı seçilen MHP grubunun adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başkan seçildi. Kendi inisiyatifi ile aday olup AK Partili meclis üyelerinden oy alamayan Enes Gizli, kendisine oy vermeyen üyelere tepki gösterip bugün partisinden istifa etti. Sosyal medya adresinden kısa bir açıklama yapan Enes Gizli, şu ifadeleri paylaştı: “Ben, Bartın Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran, Ak Parti üyesi olarak, açıktan aday olma cesaretini gösterdim. 1.Tur Seçiminde partisini destekleyen yada desteklemeyen herkese Teşekkür Ederim.. 2.Tur da Gizli oy kullanırken kendi parti üyesi olduğum Ak Parti ye oy verme cesareti sadece benden geldi. Ortaya koymuş olduğum bu irade ile alnım açık, başım dik! Bartın Halkına Saygılarımla”

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 6

 • Metin KIRAT | 30 Mart 2023 03:21

  BİR ŞEHİR YANAR İÇİMDE Bir yıldız kayar, afili gecelerde, Tut tutabilirsen beni o vakit, Bir kısrağın en şahlanmış hali içimde, Bir kaplanın kükreyişi zihnimde, Bir aşkın en hüzünlü şarkısına seni yazarım, Kimse bilmez, sensizliğimde yanarım Yinede yıldız yıldız üşürsün gökyüzünde. Bir şehir yanar içimde, Seni ,bensizliğime saklarım o vakit, Her bir göz yaşım sen olursun, Yetmez bir düş,bir hayal,olursun, Yetmez kor bir yangın olursun. Bir şehir yanar içimde, O zaman, sen içime dert olursun. Yetmez, hasret hasret aşk olursun. Bir şehir yanar içimde, Sis basar zihnimi yokluğunda, Puslarda kalırım. Kimse bilmez Bir şehir yanar içimde.... Adem ÖZEL (SORGUNLU)

 • Temaşagah | 28 Mart 2023 11:22

  Mevcut Partinin Adayının Seçilmesi konuşulmuştur ve centilmenlik olarak da meclis çoğunluğu kullanılarak başkanlığın alınması doğru bulunmamıştır. Bence de doğru yapılmış. Yoksa halkın kararını hiçe saymak olur. Makam mevki için bu tür durumlara tenezzül edenlerin hiç bir partide yeri olmamalı.

 • Bartınlı | 26 Mart 2023 12:04

  Biz ak partiye oy verdik MHP ye oy versinler diye vereceksek ne gerek var oyumuzu doğru yere veririz biz de

 • Emre | 24 Mart 2023 14:23

  Bunlar ittifak degilmiydi niye rakip oldular

 • Ry | 24 Mart 2023 00:30

  Güle gule koltuk gitti dava bitti..sevdasi davası olmayan zihniyetlere yer yok akpartide.enbastan istifa etmesi isabet olmus..babacan ve davut oglu gibi yapardi ilerde.makam verilmedi diye küsup giden partililerden olurdu

 • Murtaza çoksever | 23 Mart 2023 19:53

  Bence Sayın gizli çok haklı. Birlikte siyaset yaptığı arkadaşları tarafından yarı yolda bırakılmış. Cumhur ittifakı olarak ortak aday çıkarmadıklarına göre, Ak partili adayın kazanması gerekirdi. Onurlu bir davranış. Alkışlıyorum????????????

BUNLARA DA BAKIN