• Haberler
  • Güncel
  • Akın:'Termik santral isteyenlerin karşısında dimdik duracağız.'

Akın:'Termik santral isteyenlerin karşısında dimdik duracağız.'

Cemal Akın: 'Termik santral isteyenler, Cemal Akın'ı en büyük engel olarak görüyor.'

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın’a termik santral yapılmasını isteyen zihniyetin, Cemal Akın’ın belediye başkanı olmasını istemediğini, Bartın’a termik santral yapmak isteyenlerin karşısında ne pahasına olursa olsun dimdik duracağını söyledi.
Yıllarca bu mücadeleye destek verdiğini ve Bartın’ı mahvedecek termik santralin yapılmaması için her platformda bu mücadeleyi sürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı Cemal Akın “Bartın’ı termik santral ile mahvetmek isteyenler, bizi önlerinde en büyük engel olarak görüyor. ‘Cemal Akın başkan olmasın’ diye bin bir türlü yalanlardan medet umuyor. Ben her konuşmamda şunu söyledim. Ben torunlarıma ‘büyük babamız bu mücadeleden korktu, kaçtı’ dedirtmeyeceğim. Kavşak Suyu havzamızı ve Bartınımızın muhteşem doğasını kişilerin makam,  şirketlerin para kazanma hırsına yem etmeyeceğim”  dedi.
“Termik santrali isteyen belediye başkan adayının Bartın sevdasından şüphe duyarım”
Bartın’da bir yılda yanan kömürün is ve dumanından halkı korumak için doğal gaz getirip 437 km. yol, 520 km. kaldırım bozup, yeniden yaptıklarını, bu çalışmalar için 60 milyon para harcadıklarını belirten Başkan Cemal Akın “Bartın’da bir yılda yanan kömürü 4 günde yakacaklar, bir de bu santral zararsız diyecekler. Termik santrali Bartın’a kurmak isteyen zihniyetin adayı da çıkacak ‘Amasra’dan çıkan kömürle çalışacak termik santral kurulsun’ deme gafletine düşecek. Yerli kömürle zararsız, yabancı kömürle zararlı diye bir şey olur mu? Termik santralin kurulmasını isteyen başkan adayının Bartın sevdasından şüphe duyarım.  Biz de Amasra’daki kömür rezervinin yerüstüne çıkarılmasını canı gönülden destekliyoruz. Ancak termik santrale kesinlikle karşıyız. Bunun mücadelesini de sonuna kadar sürdüreceğim” dedi.

Bakmadan Geçme