Aladağ'a Yeni Şehir Mezarlığı Yapılıyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın belediye tarafından Aladağ Kanlı Türbe mevkiinde hazırlanan yeni Şehir Mezarlığı alanındaki çalışmaları inceledi.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yeni Şehir Mezarlığı için oluşturulan alanda hazırlanan mezarlık projesinin alana uygulanması için gerekli çalışmaların başladığını söyledi.
Başkan Akın “Aladağ’da yaptığımız her toplantıda vatandaşlarımız mezarlık sorununu iletiyordu.  Çeşitli tarihlerde köylerden gelerek bu bölgeye yerleşmiş  ve uzun yıllardır burada yaşayan vatandaşlarımız, yakınlarını  kaybettiklerinde köye defnetmek zorunda kaldıklarını ve ziyaret konusunda sıkıntı çektiklerini belirtiyordu. Bölge ile ilgili yaptığımız araştırmalar, yer tespitleri ve çalışmalarla 3 bin defin yapılabilecek bir alan oluşturarak proje hazırlattık. Burası, planlı, projeli ve sadece Aladağ’a değil, Bartın’a hitap edebilecek bir mezarlık olacak. Daha önce İş makinelerimiz yardımıyla yolunu ve alanını düzenlediğimiz bu yeni şehir mezarlığımız için hazırladığımız projeyi alana uygulamak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hızla sürüyor Şehir Mezarlığı’mızı kısa süre içerisinde defin yapılabilecek hale getirmeyi planlıyoruz” dedi.

Bakmadan Geçme