Altınok Bayram Mesajında Uyardı

İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK yayınladığı Ramazan Bayramı Mesajında Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için tüm sürücüleri trafikte daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK’un Ramazan Bayramı Mesajı

Dostluğun, barışın, birlik ve beraberliğin en üst düzeye vardığı, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların yeşerdiği bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz.

Toplumsal yaşamımızda önemli bir yere sahip olan, bizi birbirimize yakınlaştıran, sevgimizi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren, Milli ve dini duyguların, inançların örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği, manevi değerlerimizin farklı bir önem kazandığı ve en güzel yaşandığı günler bayram günleridir.
Bayramlarda bizi biz yapan temel değerlerimizi yaşatarak, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe yönelik umutlarımızı her koşulda korumalıyız.  Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini sadece bayramlarda değil yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız.

Bayram günlerimizi fırsat bilerek başta yakınlarımız olmak üzere, özellikle kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret ederek onlarında gönülleri alınmalı, yalnızlıkları hissettirilmemeli, bayramın sevinç ve mutluluğunu yaşamaları sağlanmalıdır.

 Bayram da trafik yoğunluğunun artacağından dolayı, bazen küçük bir dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazalarının aile ve toplum hayatında oluşturduğu yıkımı hepimiz yakından görüyor ve yaşıyoruz. Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için trafikte daha dikkatli olalım ve muhakkak trafik kurallarına uyalım.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimizi rahmetle, her zaman onur duyduğumuz gazilerimiz ve emeklilerimizi minnetle ve şükranla anarken, halen görevi başında azimle çalışan değerli meslektaşlarımın, ailelerinin ve  bütün  Bartınlı hemşerilerimizin Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bakmadan Geçme