Altıntel gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı

Dün vefat eden eski Bartın Belediye başkanlarından Ahmet Altıntel için belediye önünde tören düzenlendi.

Bartın Belediyesi önünde düzenlenen törende okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duaların ardından helallik alındı. Ahmet Altıntel’in yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşlarına boğulduğu törene çok sayıda vatandaş ve belediye çalışanları katıldı.
Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Cemel Akın, “14 Mayıs 2007 - 29 Mart 2009 tarihleri arasında Bartın Belediyesi'nin 42. dönem Belediye Başkanlığı görevini yapan çok değerli ağabeyim merhum Ahmet Altıntel'i belediye önünde yaptığımız törenle son yolculuğuna dualarla uğurladık. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Başımız sağolsun” dedi.
Altıntel, Şadırvan camiinde kılınacak öğle namazının ardından Halatçı Yaması aile mezarlığına defnedildi.
AHMET ALTINTEL’İN ÖZGEÇMİŞİ
1942 yılında Bartın'da doğdu. İlk ve orta eğitimini Bartın'da, lise eğitimini Zonguldak Erkek Sanat Enstitüsü'nde tamamladı. Karabük Yüksek Tekniker Okulu'na devam ederken, Karabük Belediyesi'nde elektrik vardiya ustabaşısı olarak çalışma hayatına adım attı. 1966 yılında askere gitti. Askerlik dönüşünde Türkiye Elektrik Kurumu'nun sınavını kazanarak 154 kw. Bartın 2 Trafo İstasyonu'nda mesul tablocu olarak 25 yıl çalıştı. 1988 yılında emekli oldu. Demokratik Sol Parti'nin Bartın'daki kuruluşunda yer aldı. 1994 yılında belediye başkanlığı seçimlerinde DSP'den aday oldu. DSP'nin il ve merkez ilçe yönetim kurullarında çeşitli görevler üstlendi. 1999 ve 2004 yılı yerel seçimlerinde Bartın Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçildi. 1999 yılında Belediye Başkan Vekilliği görevini yaptı. 14 Mayıs 2007 ve 29 Mart 2009 tarihleri arasında 42.dönem Bartın Belediye Başkanlığı yaptı.  Altıntel, Evli ve 3 çocuk babası idi.
Bartın Olay Medya Olarak, merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlı ve sabır dileriz.


 

Bakmadan Geçme