Amatör Spor Haftası Programı Açıklandı

Her yıl 30 Eylül-06 Ekim tarihleri arasında geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor haftası etkinlik programı açıklandı.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Başkanlığında gerçekleştirilen Koordinasyon toplantısına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ertan Orhan, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hamdi Demirel, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Bartın Üniversitesi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Halil İbrahim Yıldız, Halk Sağlığı Müdürlüğü Şube Müdürü Raif Kendir, Halk Sağlığı Müdürlüğü Diyetisyen Müzeyyen Elmas Kara ve Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı Turgut Altınçubuk katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, “ Bartın’da bu yıl Amatör Spor Haftası dolu dolu geçecek” dedi. Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi gerektiğini belirten Müdür Özdemir, “Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, spora katılımın en üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin etkinlikle spor bilincinin ve kültürünün oluşturulması gerekmektedir” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN