Anons sistemine modern çözüm

Fırıncıoğlu: Vatandaşlarımızın Haklı Talebine Kulak Verdik'

Bartın Belediyesi tarafından daha önce hoparlör sistemi ile Belediye İlan Servisi tarafından yapılan sesli anonslar, geliştirilen uygulamayla artık vatandaşların cep telefonuna otomatik gönderiliyor. Gürültü kirliliğinin azalması amacıyla geliştirilen uygulama, Bartın halkının yanı sıra yurt içi ve yurt dışında yaşayan Bartınlılar tarafından da kullanılıyor.

 Gürültü Kirliliğine Son Veren Belediye, Anonsları Telefonlara Taşıdı

Hoparlör ses sistemi kurulum maliyetlerinin yüksek olması ve gürültü kirliliğini önlemek için harekete geçen Bartın Belediyesi, belediye tarafından yapılan sesli anonsları(cenaze ilanları, su veya elektrik kesintileri gibi önemli duyurular) Areso Mobil uygulamadan vatandaşlara iletiyor. Vatandaşlar bu uygulama üzerinden ilanları sesli ve görüntülü dinleyebilecekleri gibi Bartın Belediyesi web sitesi üzerinden “http://www.bartin.bel.tr/vefat-ilanlari” linkine tıklayarak cenaze ilanlarına yazılı olarak da “Vefat İlanları” başlığı altında ulaşabiliyorlar.

Kademeli Olarak Kaldırılacak

Mevcutta bulunan hoparlör sisteminin kademeli olarak kaldırılacağı ifade edilirken, yeni uygulamaya geçilen Areso Mobil ile hem görüntü hem de gürültü kirliliğinin ortadan kaldırılacağı belirtiliyor. Areso uygulaması ile vatandaş istediği zaman anonsları dinleyebiliyor. Hoparlör sistemine nazaran Areso Mobil Uygulaması sayesinde yayınlanan ilanlar tüm dünyada hem görüntülenebilecek hem de ses kaydı dinlenebilecek.

Daha Verimli Hizmet Sağlaması Amaçlanıyor

Proje ile gürültü kirliliğini önlemek, vatandaşların zamanında bilgilendirilmesini sağlamak, ilan sonrası vatandaşlar tarafından anlaşılmayan duyurular nedeniyle belediyeye gelen telefonların oluşturduğu yoğunluk ve zaman kaybını önlemek, gelişen teknoloji ile Bartın Belediyesi’nin vatandaşlara daha verimli hizmet sağlaması amaçlanıyor.

ARESO Mobil Uygulama Üzerinden Ücretsiz Kullanım

Vatandaş Areso uygulamasını google play (android) ve apple (IOS) store üzerinden indirerek Bartın Belediyesi’nin ilanlarını dinleyebilecek.

“Hoparlör Sistemini Kademeli Olarak Kaldıracağız”

Projenin önemine değinen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, şu ifadeleri kullandı; “Yıllardır kent merkezindeki hoparlör sistemi üzerinden cenaze ilanları ve diğer önemli duyurular yapılıyor. Ancak bu uygulamanın vatandaşlarımız tarafından şikayet konusu olduğunu gözlemedik. Bu nedenle konuyla ilgili yeni bir proje ortaya koyuyoruz. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak, vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak, görüntü ve gürültü kirliğini ortadan kaldırmak adına yeni bir süreç başlatıyoruz. Belediye tarafından yapılan sesli anonsları(cenaze ilanları, su veya elektrik kesintileri gibi önemli duyurular) Areso Mobil uygulamadan vatandaşlarımıza iletiyoruz. Şuan sistem test ediliyor. Hoparlör sistemini kademeli olarak kaldıracağız.

“Vatandaşlarımızın Haklı Talebine Kulak Verdik”

Vatandaşlarımız belediye anonslarını duyamamaktan ve anons içeriklerini tam olarak anlayamamaktan, bununla birlikte anonsların yarattığı gürültü kirliliğinden şikayet ediyordu. Vatandaşlarımızın haklı talebine kulak verdik. Areso Mobil uygulama sunduğu etkili çözümlerle bu sorunları ortadan kaldırmakla kalmayıp şehir dışında olan vatandaşlara da duyuruları takip edebilme imkan ve hizmeti vererek yüksek memnuniyet sağladı. Test sürecinde bu memnuniyeti sağladıysak inşallah tam anlamıyla sistem kullanılmaya başladığında daha da verimlilik sağlanacaktır. Projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Anons sistemine modern çözüm

Bakmadan Geçme