Bahçeli'ye Bartın'dan tam destek

MHP Bartın teşkilatı Olağan Genel Kurultaya Hazır

MHP Bartın Teşkilatı, 18 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilecek olan 12. Olağan Genel Kurultay öncesi sonuna kadar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek olduklarını açıkladı. Teşkilat mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik  “Siyasete ağırlığını koymasını bilen, gündemi tayin eden,  sözünün eri, güvenilir bir lider,  devlet adamı Genel Başkanımızı destekliyoruz” derken MHP’li Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da 1997’den sonraki her kongrede Devlet Bahçeli’yi desteklediklerini belirterek Bahçeli’nin bu kongrede tek aday olduğunu kaydetti.
MHP İl Başkanlığı,  12. Olağan Genel Kurultay öncesi teşkilat mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Konya Selçuklu Mutfağında düzenlenen yemeğe, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, İl Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, MHP’li Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP’li Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can başta olmak üzere, ilçe ve belde başkanları, ilçe ve belde kadın kolları başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.  İl Başkanı Özçelik yemek sonrasında yaptığı konuşmasında Siyasete ağırlığını koymasını bilen, gündemi tayin eden,  sözünün eri, güvenilir bir lider,  devlet adamı genel başkanımızı destekliyoruz” diyerek bu kongrede de sonuna kadar Bahçeli’ye  destek olduklarını açıkladı.
“Devlet Bahçeli’yi desteliyoruz”
Devlet Bahçeli’nin iç ve dış politikadaki görüşlerini kamuoyuyla aktif ve etkin bir şekilde paylaşarak bir nevi milli uyanış öncülüğü yaptığını ifade eden Özçelik şunları söyledi:
Burada Bartın İl Teşkilatı olarak 18 Mart günü Ankara’da yapılacak olan 12. Olağan Genel kurulumuzun ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Adayımız Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’yi desteklediğimizi beyan ediyorum. Sloganımız, Milli duruş şühedaya vefa millete bekadır. Genel Başkanımız 15 Temmuz 2016 tarihine kadar iç ve dış politikalardan ve tüm olumsuzluklarda hükümeti uyarmıştır. Türkiye’nin bekasını koruyan ordu ve siyaset mekanizması ile yasama, yürütme ve yargıdan oluşan devlet erkleri bölücülerin saldırısına uğramış Türkiye derin bir uçuruma yuvarlanırken Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli terörle mücadeleden dış politikaya, hukukun üstünlüğünden ekonomiye kadar her alanda görüş ve kanatlarını kamuoyuna aktif ve etkin bir şekilde paylaşarak bir nevi milli uyanış öncülüğü yapmıştır.
“FETÖ’yü deşifre eden MHP’dir”
Bugün ki iktidarın MHP’nin tezlerine paralel adımlar atması iç ve dış politikada MHP’nin sayesindedir. Kısacası Genel Başkanımız siyasete ağırlığını koymasını bilen, gündemi tayin eden, Türkiye’nin mukadderatını zamanın rüzgarına bırakmayan sözünün eri, güvenilir bir lider devlet adamı olarak Türk halkının gönüllerini fethetmiştir. FETÖ’yü deşifre eden MHP ve Genel Başkana karşı linç kampanyaları başlatılmış. Bu ihanet şebekesini gizlemek için MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi partisinin başından uzaklaştırmak ve partiye sızmak, gayretleri MHP’ye kısmen olsa da zarar vermiştir. Yoğun algı çalışmalarına maruz kalan parti mensuplarında çok önemli olmasa da bazı kopmalar yaşanmış bazı gevşekler FETÖ propaganda seline kapılıp ayrılmışlardır.
“Cumhur ittifakı destek ve ilgi gördü”
7 Haziran 2015 seçimleriyle, 1 Kasım 2015 seçimleri arasındaki süreçte ve 1 Kasım sonrasının MHP aleyhinde algı operasyonları tavan yapmıştır. Sayın Genel Başkanımız 1 Kasım 2015 sonrasındaki sağduyulu çabalarını minnetle anıyoruz. O MHP'yi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini dalgalı sulardan alıp sakin limanlara getirmiş oyunu bozmuştur. 15 Temmuz sonrası 7 Ağustos 2016 da yapılan Yeni Kapı mitinginde bulunan-16 Nisan Anayasa değişikliği Referandumunda sandığa yansıyan siyasi mutabakatın Türkiye'nin bekası adına daha sonraki süreçte esasın alınması gerektiğini düşünerek 2019 seçimleri için Cumhur ittifakı önerisinde bulunmuştur. Bu Cumhur ittifakı fikri kamuoyunda da büyük ilgi ve destek görmüştür. Geçmiş dönemlerde teröristlerin temsilcilerinin parlamentoya girip gurup kurmasını önlemek adına konu olan yüzde 10 barajının işlevini yitirdiği Türkiye'nin seçmen yapısını taşınmadığını ifade ederek artık Baraj yüzde 51'dir demiştir.
“18 Mart, MHP için dönüm noktası”
Güney sınırlarımızda Türkiye'mizin güvenliği ve millet bekasını tehdit eden küresel tezgahlar karşısında devleti yönetenleri daha 2012 yılında Afrin'in Kandil PKK Hattı uyarısında bulunmuş. Zeytin Dalı adı verilen bugünkü Afrin operasyonunun ne kadar elzem olduğunu o günler de dillenmiştir. Önümüzdeki dönem hem Türkiye'nin mukadderatı hem de MHP'nin geleceği açısından önemli gelişmelerin yaşanacağı zaman dilimi olacaktır. Öncelikle 18 Mart MHP için dönüm noktası olan Büyük Kurultayımız gerçekleşecek Türkiye'nin bekası için güç birliği etmek adına kutlu siyasi mücadelemize ivme kazanacaktır.
“2019’da seçimler 3 cephede yapılacak”
Cumhuriyetin 100 yılında 2023'de lider ülke Türkiye olgusuna giden süreçte lokomotif olacak yol gösterecektir. Türkiye adım adım 2019' da ki üç cephede yapılacak olan seçimlere ilerlemektedir. 49 yıllık siyasi mücadelesi boyunca fikri ve siyasi sorumluluğun bilinciyle MHP partisine büyük görevler düşmektedir. Milliyetçi Hareket dün ve bugün olduğu gibi yarınlar da vatanımızın sigortası, bölünmez bütünlüğümüzün ve Cumhuriyetimizin yegane teminatıdır. Sınırlarımızın ötesinde vatanımızın müdafaası için savunan askerlerimizin Allah yardımcıları olsun şehitlerimizin mekânı cennet olsun ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize de, Rabbim acil şifalar versin. 12. Olağan Kurultayımızın partimize, ülkemize ve tüm Türk dünyasına lider ülke Türkiye hayalimizin gerçekleşmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
“Üye sayımızı hızla arttırıyoruz”
Birilerinin iddia ettiği gibi Milliyetçi Hareket Partisine ilgi azalmamış, aksine milletimiz partimize daha çok teveccüh göstermiştir. Bartın’da 400 üyemizi partimize kattığımız gün üye sayımız 520’yi bulmuştur. O günden itibaren bu mücadelemize hızla devam ediyor, her geçen gün üye sayımızı hızla arttırıyoruz. İnşallah 5 Mayıs’ta Bartın Belediyesinin hazırlamış olduğu toplu açılış törenine Sayın Genel Başkanımız da gelecek. Genel Başkanımızın geldiği günde aynı rakamlara yaklaşan bir üye katılımıyla Genel Başkanımıza coşkuyla ev sahipliği yapacağız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bartın’a kazandırdığı eserlerin açılışında Genel Başkanımız Bartın halkına özel sözler ifade edecek. Her gelişinde özel sözler ifade eden Genel Başkanımızın bu seferde tüm Türkiye’ye ve tüm Türk dünyasına yine özel sözleri olacaktır diye düşünüyorum.”
Akın: “Bahçeli tek aday”
MHP’li Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise 1997’den sonraki her kongrede  Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi desteklediklerini belirterek Bahçeli’nin bu kongrede tek aday olduğunu kaydetti.  Bahçeli’nin 5 Mayıs’taki toplu açılış törenine katılacağını da dile getiren Akın şöyle konuştu:
“Belediye hizmetlerimize devam ediyoruz. Tabi biz Bartın teşkilatları olarak bu süreçte Genel Başkanımızın yanında olacağımızı İl Başkanlığımızın yaptığı toplantıda ifade etmiştik. 97’ye kadar, Başbuğ Alpaslan Türkeş vefat edene kadar onu destekledik. 97’den sonra Devlet Bey Genel Başkan oldu ve ondan sonrada her kongrede Bartın Genel Başkanımızı destekledi. Bugün itibari ile aday yok zaten güzel ve coşkulu bir kongre olacak. Bizlerde Üst Kurul Delegesi olarak inşallah orada olacağız. Arkadaşlarımızda katılım sağlayacaklar.
Ülke gündeminde bir sorun olmazsa 5 Mayıs’ta Bartın’da
İl başkanımız, belediye başkanımız ve teşkilatımızla birlikte Genel Başkanımızın yanına gittiğimizde Bartın’da bir açılış programı yapmak istediğimizi belirtmiştik. Kendisi de Ramazan ayından önce 5 Mayıs için bize verdiler kendileri. İnşallah Türkiye’de bir sıkıntı olmazsa o gün burada açılış yapacağız. 7-8 tane yerimizin açılışı ve daha önce açılışını yaptığımız yerlerinde tanıtımı şeklinde bir program olacak.  O gün veya birkaç gün öncesinde arıtma tesisi Avrupa Birliğinden bize geçiyor. Bizim orada çalışan 15 elemanımız var ancak Avrupa Birliği kontrolünde. Müteahhit firmadan geçici teslimini almıştık daimi teslim alacağız. Bir aksilik olmaz, tescil süresi uzamazsa arıtma tesisinin de teslimini alırız diye düşünüyorum.
8 yerin açılışı yapılacak
Yine Kaynarca parkımızın açılışı o gün olacak. Engelsiz sanat evimiz için eski mezbahane de çalışmalara başlayacağız. Elmalık mevkiinde bulunan park bahçeler şu anda sanayiye gidiyor. Taşımaya başladık. O süreçte o güne kadar biter. 7 bin metrekare alan içerisinde 2 katlı güzel bir binası, seraları oraya taşıyacağız. Gazhane’nin orada bir kültür yolu ve 10 civarında yöresellerin satılacağı iş yerinin ihalesi oldu onlar başlayacak. Cumhuriyet mahallesinde bir yaşam merkezi yine gerçekleştiriyoruz. Oralarında açılışı olacak. 10-15 civarında o gün başlayacak süreç var. Birde Kavaklı bölgesinde eski itfaiye binasının olduğu yerde paylaşım merkezi ve özellikle yaşlılarla ilgili evlerine gidilerek evlerinin temizliği de dahil olmak üzere birçok program var içinde onu da başlatmış olacağız. Bartın Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bunlar gerçekleştirilmiş oluyor. 5 Mayıs’ta Genel Başkanımızla birlikte burada bunları gerçekleştirmiş olacağız. Daha birçok proje var. Onlar hakkında da bir sohbet ederiz diye düşünüyorum.
Hizmet etmek bizim işimiz”
Hizmet etmek bizim işimiz. Bizi bu göreve layık gördüler. Bizi bu göreve layık görenleri utandırmamaya çalışıyoruz. Biz hep beraber Bartın’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan kardeş belediyemiz Kumluca için hep beraber çalışıyoruz. Kumluca Belediye Başkanımız da o bölgede çok güzel hizmetler ve çalışmalar yapıyor. Tüm bu hizmetleri Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Genel Meclis Üyelerimizle beraber yapıyoruz. Teşkilatımızla istişare ediyoruz ve nihayetinde Bartın halkı ile beraber yapıyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var düsturunda yapıyoruz. Hiç bir şeyi gizli kapaklı yapmadan yapıyoruz. Her şeyi açık açık yapıyoruz. Bundan sonrada Allah Bartın’a hizmet etmeyi nasip eder.
Su müzesi Türkiye’de tek olacak
Son olarak Bartın’da güzel bir müze meydana geldi. Bu müzenin içerisinde 1900 eser var. Bu eserlerin hiç birine maddiyat vermedik. Allah hepsinden razı olsun. Sadece binanın iç ve dış düzenine 4 milyon TL’lik masraf ettik. İçindeki eserleri saymaya kalksam kaç milyon bilmiyorum. Bir fiyat söylersem yanılabilirim. Yine müzeler geliyor. Bir resim müzesi çalışmamız olacak. Kültür Merkezi diye belirttiğimiz yerde Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitler Müzesi ile birde Su Müzesi olacak. Bilim Teknoloji Merkezi ile beraber yanına Su Müzesi. Bu üç müzeyi ve bilim teknoloji merkezini yapmak istiyoruz. Bizim yapacağımız ölçekte bir su müzesi yok. Bizim ki hem eser hem de teknolojik olacak. İnşallah bunları da hep beraber gerçekleştiririz diye düşünüyorum. Bize destek veren, fikir veren tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Basınımıza da ayrıca teşekkür ediyorum bizleri hizmet noktasında destek verdikleri için.”

Bakmadan Geçme