Bakan açıkladı, okullar tatil

Milli eğitim bakanı Mahmut Özer tatil kararını duyurdu

Bakan Özer duyurdu: Tüm Türkiye'de okullar 13 Şubat'a kadar tatil edildi. Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası bazı illerde okullar tatil edilmişti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı yeni açıklamada "Tüm Türkiye'de hava şartları ve deptem nedeniyle tüm okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz" dedi.
Özer yaptığı açıklamada şunları ifade etti: "Şu andaki tüm Türkiye'deki iklim şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletli olması bağlamında, sadece deprem bölgesindeki illerin değil, çevredeki illerin de suhuletli biçimde süreci yönetmesi için tüm Türkiye'de tüm okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz.
10 İLİMİZDEKİ OKULLARIMIZIN TAMAMI VATANDAŞLARIMIZA HİZMET İÇİN AÇIK TUTULACAK"
Böylece millet, devlet olarak hem süreçleri daha rahat biçimde yürütme hem de özellikle bu 10 ilde akrabaları olan diğer vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırma anlamında bu kararı aldık. Ama tüm illerimizdeki, özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımıza hizmet için açık tutulacak. Konaklama, yemek ikramıyla ilgili her türlü hizmet okullarımızda, öğretmenevlerimizde vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz şekilde intikal ettirilecek."

Bakmadan Geçme