Balkanlar üzerinden geliyor

Meteoroloji ve valilikten uyarı geldi

Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor! Meteoroloji ve valilikten uyarı geldi 

VATANDASLARIMIZIN DiKKATiNE!

Bartın valiliğinden yapılan uyarıda, 5 Ocaktan 11 Ocak tarihine kadar soğuk ve yağışlı havanın etkili olması beklendiğinden “Meteorolojik verilere göre ilimizde Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Yağışların (kıyı kesimler hariç) karla karışık Yağmur ve kar yağışı şeklinde etkili olması ve rüzgarın güney-Batı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 km/saat) seklinde esmesi tahmin edilmektedir. Vatandaşlarımızın soğuk ve yağışlı havanın getireceği olumsuzuklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle rica ediyoruz.

METEOROLOJİDEN HAVA TAHMİNİ

Ülkemizin önümüzdeki hafta, 07.01.2024 (Pazar) gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor.

Buna bağlı olarak öncelikle yurdun batı bölgelerinde sağanak ile güney ve batı kıyılarda yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde başlayacak yağışların, zamanla tüm yurtta etkili olması tahmin ediliyor.

10.01.2024 Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte, Ülkemizin güney ve batı kıyı kesimlerinde yağmur, iç ve batı kesimlerde (kıyı kesimler hariç) karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların, güney ve batı kesimler ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz’de yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 10.01.2024 (Çarşamba) günü kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere hafta boyunca hızlı ve ani düşüşle mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Rüzgârın, Pazar ve Pazartesi günleri batı ve iç bölgelerde güney ve batı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı havanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzce yapılan meteorolojik tahmin ve erken uyarıların yakından takip edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bakmadan Geçme