Bankoğlu'nu karalamak isteyen kim?

Yaptığı konuşma ile tüm tepkileri üzerine çeken Aysu Bankoğlu'ndan ilginç bir açıklama geldi.

Bankoğlu: “Hakkımda bir karalama kampanyası başlatılmıştır”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Almanya’dan katıldığı ve canlı olarak yayınlanan bir programda CHP’nin kimin oylarına talip olduğuyla ilgili açıklama yaparken söylediği ve gündeme bomba gibi düşen “Biz Türkiye’de 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde bin 500 TL olsun dediğimiz asgari ücretlilerin, kadrolaşamayan taşeron işçilerin, emeklilikte yaşa takılanların haklarına nasıl sahip çıkıyorsak onlar bunu gördüler. Hem emeklilerin, hem emeklilikte yaşa takılanların hem asgari ücretlilerin, hem taşeronda kadro isteyen işçilerin haklarını kim savundu, Cumhuriyet Halk Partisi savundu. Biz 31 Mart seçimlerine giderken de bu kardeşlerimizin oylarına talibiz. PKK’lıdırlar, zillet ittifakı üyesidirler hiç fark etmez” sözleriyle ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

“Kast etmediğim lafları üzerime yapıştırmaya çalışıyorlar”

Konuyla ilgili açıklama yapmanın zaruri hale geldiğini kaydeden Aysu Bankoğlu, programda kullandığı bazı ifadelerin konuşmanın içinden çekilip alındığını belirterek şunları söyledi:

“Tam da yerel seçimler öncesi enerjimizi güzel, anlamlı işlere harcamamız gerekirken, birilerinin gündemi manipüle etmeye dönük mesnetsiz girişimleri ile vakit kaybetmeyelim. Kast etmediğim açık ve net olan birtakım lafları üzerime yapıştırmaya çalışıyorlar. Bu sadece abesle iştigaldir. Kimsenin vaktini, aklını, emeğini boş şeylere harcatmak istemiyorum. Ama bir açıklama yapmam da zaruri hale gelmiştir.

Bir TV programında yaptığım konuşmada, kullandığım bazı ifadeler konuşmanın içinden çekilip alınarak, hakkımda bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Bu karalama kampanyası, açıkça seçmenleri manipüle etmeye yönelik provokatif bir girişimdir.  Bu nevi saldırılar, seçim kampanyalarında AKP sözcülerinin ve onların yandaşı olan medya organlarının yaygın ve ahlak dışı bir tutumuna dönüşmüştür.

PKK’lı Nitelemesi Bana Ait Değil

TV programında ve fırsat bulduğum her ortamda tüm seçmenlerin, eşit haklara sahip olduğu inancı ile oylarına talip olduğumuzu defaten ifade ettim. Her fırsatta ediyorum, edeceğim de.  Programda ifade ettiğim “PKK’lılar”, “zillet ittifakı” nitelemeleri bana ait nitelemeler değil, AKP sözcülerinin seçim meydanlarında kendilerinden olmayan seçmenleri karalamak, ayrıştırmak, bölmek, yaftalamak üzere geliştirdikleri nitelemelerdir. Ben de onların bu yaftalamalarına kinayeli bir gönderme yaparak; siz ne kadar seçmenleri PKK’lı, zillet ittifakçı ve sair gibi kavramlarla bölmeye çalışırsanız çalışın; biz onları esnaf, anne, genç, taşeron işçi, yani yurttaşlarımız olarak görüyoruz. Sizin dışlamaya ve bölmeye çalıştığınız seçmenleri biz farklılıkları ile kabul ediyor ve oylarına talip oluyoruz, dedim.

“Vatana millete yararı olacak konuları tartışalım”

Gündemimizi yapay tartışmalarla bölmek yerine, tüm yurttaşlarımızı kapsayıcı, onların sorunlara çözüm üreten verimli, vatana millete yararı olacak konuları tartışalım.   CHP, milliyetçiliği ve halkçılığı mezhepçiliğe ve soya dayandırmamış, ülkemizin bölünmez bütünlüğü konusunda teröre ve terör örgütlerine asla taviz vermemiş, kapalı kapılar ardında karanlık pazarlıkların içine hiçbir zaman girmemiştir.  Sizlerin sağ duyusuna güvenim sonsuzdur. Biz bu vatanı, bu bayrağı seven herkese kapısı açık bir parti olmaktan gurur duyuyoruz.”

CHP, milliyetçiliği ve halkçılığı mezhepçiliğe ve soya dayandırmamış, ülkemizin bölünmez bütünlüğü konusunda teröre ve terör örgütlerine asla taviz vermemiş, kapalı kapılar ardında karanlık pazarlıkların içine hiçbir zaman girmemiştir.

Sizlerin sağ duyusuna güvenim sonsuzdur. Biz bu vatanı, bu bayrağı seven herkese kapısı açık bir parti olmaktan gurur duyuyoruz.

Bakmadan Geçme