Bartın'a 11 Yılda 24 Okul Kazandırdık

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2013 yılının eğitim yatırımları açısından Bartın için çok verimli bir yıl olarak tarihe geçtiğini, büyük yatırımları hayata geçirmenin onurunu yaşadıklarını, 2014 yılında da bu büyük yatırımların devam edeceğini ve büyük eserlere imza atacaklarını söyledi.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ, BARTIN’DAKİ EĞİTİM YATIRIMLARINI DEĞERLENDİRDİ
“BARTIN’A 11 YILDA 24 OKUL KAZANDIRDIK 2014’DE 8 YENİ OKUL DAHA KAZANDIRACAĞIZ”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2013 yılının eğitim yatırımları açısından Bartın için çok verimli bir yıl olarak tarihe geçtiğini, büyük yatırımları hayata geçirmenin onurunu yaşadıklarını, 2014 yılında da bu büyük yatırımların devam edeceğini ve büyük eserlere imza atacaklarını söyledi.
Milletvekili Tunç, AK Parti’nin 11 yıllık iktidarında Bartın’a 1,6 milyar tutarında yatırım gerçekleştirdiklerini, halen 390 projede 2 milyar liraya yakın yatırımın devam ettiğini söyledi. Tunç, 2014 yılı içerisinde çok büyük yatırımların hizmete açılacağını belirterek, “2014 yılı Bartın için yeni yatırımların da temellerinin atılacağı bir yıl olacak” dedi.
Milletvekili Tunç, Bartın’ı bir Üniversite şehri yapmak için çalıştıklarını belirterek, AK Parti iktidarı sayesinde Bartın’a da Üniversite kurulduğunu, ve kısa sürede 10 bin öğrenciye ulaştıklarını, yeni kampüs alanında da fakülte inşaatlarını başlattıklarını söyledi.

Bartın Üniversitesi Yeni Kampüs İnşaatını başlattık
“2008 yılında 3 fakülte ile kurduğumuz Bartın Üniversitesi, bu gün, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Orman, Edebiyat, Eğitim, Fen, İslami İlimler Fakülteleri olmak üzere 7 Fakülte’ye,   1  Meslek Yüksekokulu’na, Beden Eğitimi ve Spor Y.Okulu, Sağlık Hizmetleri Y.Okulu olmak üzere 2 Yüksek Okula,  Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler’den oluşan 3 Enstitü’ye, 10 bin öğrenciye, 405 akademisyene, 237 idari personele ulaştı” diyen Milletvekili Tunç, “Üniversitemize Önümüzdeki üç yıl için 198 milyon TL. ödenek ayırdık,  Ulus ve Kurucaşile ilçelerimize Yüksekokul Programlarını açtık. Üniversitemizin 1200 Dönümlük Yeni Kampus alanın kamulaştırma çalışmalarını tamamladık,  yeni kampüs alanında fakülte ve diğer binaların inşaatlarını başlattık” şeklinde konuştu.

Öğrenci Yurtları İnşa Ettik
550 kişilik yüksek öğrenim öğrenci yurdunu 2010 yılında hizmete açtıklarını belirten Milletvekili Tunç, 1000 kişilik öğrenci yurdunu da yatırım programına aldıklarını, özel sektörün yurt yapımını da teşvik ettiklerini, yurt inşaatlarının hızla devam ettiğini söyledi.

Bartın'a 24 adet yeni okul kazandırdık, 8 yeni okul için çalışmalarımız devam ediyor
İktidarları döneminde, Bartın’a 24 yeni okul kazandırdıklarını belirten Milletvekili Tunç, Toki İlköğretim Okulu, Geriş İlköğretim Okulu, Kumluca Çok Programlı Lisesi, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Merkez Atatürk İlkokulu, Karainler Köyü İlkokulu, Kumluca M. Akif Ersoy İlkokulu ek bina, Yanaz Köyü İlkokulu, Kozcağız Ahmetler İlköğretim Okulu ek bina, Merkez Şehit Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulu ek bina, Merkez Hendekyanı İlköğretim Okulu ek bina, Kozcağız Yuva Anaokulu, Merkez 23 Nisan Anaokulu’nu Bartın’a kazandırdıklarını, Abdipaşa Ayşe Özsoy Anaokulu, Merkez Nurgül-Rıza Güney Otistik Çocuklar Okulu, Kemal Sabriye Ocakçı İlköğretim Okulu ve Fen Lisesi’ni eğitime destek kapsamında, Cumhuriyet Anadolu lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Merkez Aydede Anaokulu, Bartın Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi, Kurucaşile Anadolu Denizcilik Meslek lisesi, Merkez Bilim ve Sanat Merkezi’ni de bina onarımı ile hizmete açtıklarını söyledi.
 
Milletvekili Tunç, 8 yeni okulun da yapım ve proje aşamasında olduğunu belirterek, bu okullarında Merkez Ağdacı İlkokulu, Amasra Kaleşah İlköğretim Okulu, Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Ulus Atatürk İlkokulu, Kumluca İmam Hatip Ortaokulu, Abdipaşa lisesi ve Spor Salonu, Merkez Anadolu Kız Meslek lisesi, Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu olduğunu söyledi.
 
Bartın’da 5,8 milyon TL. maliyetle 4,3 milyon adet ders kitabını ücretsiz dağıttıklarını belirten Milletvekili Tunç, “142 Okulumuza ADSL  bağlantısı sağladık, 3.453 adet bilgisayarı okullarımıza dağıttık, 119 adet Bilgisayar Teknolojisi sınıfı kurduk, , 807 tablet bilgisayar,  209 Akıllı Tahtayı okullarımıza dağıttık. 65 adet okulun büyük ve küçük onarımını ve deprem güçlendirmelerini gerçekleştirdik” dedi.
 

Bakmadan Geçme