Bartın'da Doğalgaz Meşalesi Yakıldı

Bartın'da doğalgazın konutlara verilmesi ile ilgili olarak doğalgaz meşale yakma töreni yapıldı.

Bartın Kapalı Pazaryerinde düzenlenen meşale yakma törenine, Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, Doğalgaz şirketi temsilcileri siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bartın-Zonguldak-Çaycuma Doğalgaz Şehir İçi Dağıtımı yüklenici firması AKMERCAN Batıkar Doğalgaz A.Ş. Genel Müdürü Yunus Keskin törende yaptığı konuşmada, Bartın’da 32 km. çelik hat, 40 km. polietilen hat döşediklerini belirterek, Bartın’ın bazı mahallelerine doğalgaz sunumu yapabilecek noktaya geldiklerini bu gün yapılacak olan bu törenle birlikte Bartın’da bağlantısı yapılan konutlara doğalgaz verileceğini belirterek, doğalgazın Bartınlılara hayırlı olmasını diledi.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Doğalgazın Bartın’a verilmesi ile ilgili olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun yaptığı ihalenin ardından Akmercan Firması geçen yıl ilk kazmayı vurmuştu. Geçen yıl burada iki bakanımızla birlikte tören yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Zahmet çekmeden hiçbir şey olmuyor. Ekmek bile çiğnenmeden yutulmuyor. Bu sebeple bu çalışmalarla birlikte bazı sıkıntılarda yaşanıyor. Herkes daha güzel daha temiz bir Bartın için. Allah’tan doğalgazın Bartın’ımıza hayırlı olmasını ve kazasız belasız kullanılmasını diliyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ  TUNÇ DOĞALGAZ İÇİN BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta törende yaptığı konuşmada, Bartın için yine tarihi günlerden birini yaşadıklarını belirterek, doğalgazın konutlarda da kullanılmaya başlanmasının Bartın için önemli olduğunu söyledi. Milletvekili Tunç, hükümetimizin 25 trilyon liralık ana hat yatırımının ardından 15 Ağustos 2010 tarihinde Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız’ın katılımı ile doğalgazın Bartın Organize Sanayi Bölgesine verildiğini ardından 21 Ekim 2011 tarihinde EPDK’unca yapılan şehiriçi dağıtım ihalesinin ardından tam geçen yıl bu gün 29 Ağustos 2013 tarihinde yine Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ın katılımı ile altın kaynak töreni yaparak şehiriçi dağıtım şebekesinin inşaatına başlandığını bu gün de konutlara doğalgaz sunumunu temsilen ilk meşaleyi yakmak için biraraya geldiklerini söyledi. Milletvekili Tunç, doğalgazın temiz bir yakıt olduğunu, diğer yakıtlara göre daha ucuz olduğunu belirterek, “Bartın halkını hava kirliliğinden kurtaracak, özellikle hanımlarımızı kömür tenekesi taşımaktan kurtaracak bu önemli yatırımı Bartın’a kazandıran Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bakanlarımıza, Sayın Valimize, yüklenici firma Akmercan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Bartın Valisi Ali Çınar ise törende yaptığı konuşmada doğalgazın, güvenli, ekonomik, çevreci ve zahmetsiz olduğu ifade ederek, hayırlı olmasını diledi. Yapılan konuşmaların sonunda, törenin meşale yakma bölümüne geçilerek, protokol üyeleri verilen doğalgazlı meşaleyi yaktılar. 

Bakmadan Geçme