Bartın'da herkes bunu konuşuyor!

Belediyede manikür pedikür iddiası Bu açıklamalar gündeme bomba gibi düştü!

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Bartın'da herkes bunu konuşuyor!

Yalçınkaya, belediyede çalışmadan iş yerinde manikür pedikür yaptıran işçiler ile bankamatik çalışanları olduğunu ve belediyenin aile şirketine döndüğünü ifade ederek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, Önceki dönem Belediye Başkanı Fırıncıoğlu tarafından siyasi hesap uğruna belediyeye alınan personelin işten çıkarılacağını açıkladı. Yalçınkaya ayrıca yaptığı çarpıcı açıklamalarda belediyede yan gelip yatan, manikür pedikür yaptıran ve bankamatik çalışanı olan şahıslar olduğunu belirterek bunları kamuoyu ile paylaşacağını söyledi. Belediyelerin yasa gereği personel giderlerinin bütçenin yüzde 40’ını aşamayacağını belirten Yalçınkaya personel giderlerinin yüzde 73 olduğunu ve bu nedenle iş yapamaz duruma geldiklerinin altını çizdi. Yalçınkaya, işten çıkarılacak işçilere durumun bugün itibarıyla tebliğ edileceğini sözlerine ekledi.

-Manikür Pedikür yaptıran işçi var

Yalçınkaya yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Aynı şekilde maalesef üzülerek söylüyorum, Ellerinin bakımını yapmak için manikürcü, pedikürcü getirip ellerinin bakımını yaptıran işçiler var. Yazik günah. Ben şahsen bunlara üzülüyorum. Şimdi bu arkadaşlardan bazıları daha geçen gün bir kuaförde sohbet yapmış. Ya demiş ne kadar rahatım bilmiyorsunuz. Geliyorum sabah 8'de, aksam 5'te çıkıyorum. Sonra bankamatikten paramı alyorum. Hiçbir iş yapmadan aldığım maaşla hayatımı sürdürüyorum demiş. Ya niye çalışmıyorsun? dendiğinde canım sıkılıyor evde otururken demiş.

Bankamatik çalışanlarını da kamuoyu ile paylaşacağım: Yalçınkaya ayrıca bankamatik çalışanı olan kişiler hakkında da açıklamalarda bulunarak, “Bankamatik çalışanı olarak bilinen, belediyeye hiçbir katkı vermeden, halkın vergileriyle maaş alanlardan da bunun hesabını sormak Rıza Yalçınkaya olarak benim boynumun borcu. Bu bankamatik çalışanlarını da en kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağım. Yan gelip yatıp, zenginliklerine zenginlik katanlardan da Bartın halkının parasının hesabını soracağım.” Şeklinde konuştu.

Baba oğul, karı koca çalışmaya devam 

Yalçınkaya Bartın Belediyesinin aile şirketine çevrildiğini de ifade edip, "Bartın Belediyesinde baba kız, baba oğul, anne kız, kimisi karı koca çalışıyor.  Burada bir aile şirketi oluşmuş. Fakirin yetimin çocuğu işsiz. Üniversite bitirmiş iş bulamıyor. Ama aile şirketinde baba oğul, karı koca çalışmaya devam ediyorlar. Ben soruyorum. Bu adalet mi? Bu Bartın’da çok kişi ben biliyorum ki iş bekliyor. Üniversite mezunu insanlar çalışmak istiyorlar. Fakirin yetimin çocuğu iş bekliyor. Ama kimse torpili olmadığı için işe giremiyor. Adaletli olmak gerekir. Ya kızın çalışsın ya sen çalış. Emekli ol, ya karın çalışsın ya sen çalış. Bu konuda da bir adaletsizlik var. Gelir gider dengesi bozulmuş bir belediyeyi teslim aldık. İnşallah kısa zamanda bu adaletsizlikleri ortadan kaldırırız. Bartın halkının da bizlerden bekledikleri hizmetleri yapma imkanı buluruz.” Dedi.

Bakmadan Geçme