Bartın'da Katliamlar Protesto Edildi

Bartın'da cuma namazı çıkışı Suriye ve Mısır'da yapılan katliamlar protesto edildi.

Bartın’da cuma namazı çıkışı Suriye ve Mısır’da yapılan katliamlar protesto edildi.

Saadet Partisi, Özgür-Der, Anadolu Gençlik Derneği, Bartın Yardımlaşma Derneği ve İnsani Yardım Vakfı üyeleri kılınan cuma namazı sonrası toplanarak, Suriye ve Mısır'da yaşanan olayları protesto etti. Gurup ayrıca İslam dünyasına tepkilerini ortaya koyma ve ümmete sahip çıkma çağrısı yaptı.

Yapılan açıklama da halkın seçimiyle meşru yollardan başa gelen Mursi’yi deviren darbeci işbirlikçi yönetim ve Suriye’de 3 yılı aşkın zulümlerine devam eden ve en son Şam’da kimyasal silah kullanılarak yapılan Baas katliamları lanetlendi.

Yapılan basın açıklamasında, “Bugün Müslümanlar olarak acı günler yaşamaktayız. Mısır’da, darbeciler, mülhid, batıcı, İsrail dostları, münafık zalim işbirlikçiler binlerce kardeşimizi hiç acımadan katlettiler. Bu kardeşlerimiz meşru yollardan halkın oyuyla iktidara gelen yöneticilerine sahip çıktıkları için acımasızca öldürüldüler. Bölgede Müslümanların servetleri üzerine konumlanmış asalak, kan emici, zalim, batı işbirlikçisi petrol şeyhleri, katil baasçılar, alçak dinsizler kardeşlerimizin katliamını sevinerek izlediler. Batı, demokrasi ve meşru seçim yalanlarının altında kaldı. Bütün dünya bu katliamları sadece izlemekle yetindi. Birkaç vicdanlı Müslüman çevreler, kardeşlik ve insanca değerlerini yitirmemiş Türkiye gibi bir kaç ülke haricinde bu katliamlara karşı çıkan olmadı. Bugün ümmet olarak yaralıyız. İslam ümmeti yüz elli senedir muhasara altında. Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Afganistan’da, Çeçenya’da, Filistin’de, Suriye’de, Mısır’da ümmete diz çöktürdüler. Bu tutsaklıktan kurtulmaya çalışan, insanca hakkımız olan insani değerlerimizi özgürce yaşayabildiğimiz ,bütün prangalardan kurtulup ümmet olarak özgürce “ biz de varız”, “biz de insanız” “bizim de vesayetsiz yaşama hakkımız vardır” diyen kardeşlerimiz, işgalci caniler ve onların yandaşları tarafından zalimce, çoluk çocuk ölümlerle cezalandırılıyorlar. Bugün Suriye’de katil Esed rejimi on binlerce kardeşimizi katletmiş durumda. Dünya sessiz ve sadece seyrediyor. Önceki gün bin beşyüz çocuğumuz anneleriyle birlikte en merhametsiz gazlarla, kimyasal silahlarla yok edildiler. Dünya sessiz ve sadece seyrediyor. Neden? Çünkü katledilenler Müslüman. O mazlum insanlar zalim, acımasız bir diktatöre, karşı çıkan bir halkın çocukları olduğu için, cani eller tarafından telef edildiler. Bir gün hesap vereceksiniz. Sizlere yazıklar olsun sizler hepiniz bütün bu yaptıklarınızdan hesaba çekileceksiniz. Hiç biriniz Allah’ın hesabından kaçamayacaksınız, bizler inanıyoruz ki Allah, tüm zalimleri ve onların destekçilerini dünyada ve ahirette elbette cezalandıracaktır” denildi.

Bakmadan Geçme