Bartın'da vaka sayısı patladı

Merakla beklenen haftalık vaka sayıları açıklandı

Korkulan oldu, vaka sayısı yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart haftasında 'kontrollü normalleşme' sürecinde illere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı haritasını paylaştı. 100 bin nüfusta vaka sayısı en fazla olan ilk 5 il Samsun, Sinop, Giresun, Ordu, Trabzon, en düşük Hakkari, Şırnak, Batman, Mardin ve Siirt oldu.
Bartın'da vaka sayısında büyük patlama
Bartın'da haftalık vaka sayısı yüzde 77'lik bir artışla 100 bin kişide 75,89 olarak açıklandı. Bu orana göre Bartın'da son bir haftada görülen pozitif vaka sayısı 152 kişi olurken günlük vaka sayısı 22'ye kadar yükseldi. Bartın’da vaka sayısı 44,69'dan 31,16'ya, geçen hafta artarak 42,72'ye yükselirken bu hafta ise patlama yaparak 75,89'a yükseldi. Kumluca'da 3 köy ve tüm mahalleleri karantina altında bulunurken bu hafta pazar kurulmadı. Bartın bu oranla orta riskten turuncu renkli yüksek riskli kategoriye geçmiş oldu. 
Peki bu durumda ne değişecek?
Tabloya göre önümüzdeki hafta valiliğin alacağı kararlar sonrasında yüksek riskli illerde uygulanan hafta sonu pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması gibi birçok yasak uygulanabilir.
(Önemli not: Bartın'da 7 Mart Pazar günü soka çıkmak yasak değil, yani sokağa çıkabilirsiniz. Yasak önümüzdeki hafta alınacak karar sonrası kesinlik kazanacak)

Bartın'da vaka sayısı patladı
Bartın'da vaka sayısı patladı
Bartın'da vaka sayısı patladı

Bakmadan Geçme