Bartın için sarı kodlu uyarı geldi

Sıcak günlerin ardından meteorolojik uyarı

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Hafta sonu yaşanan sıcak  havaların ardından Meteorolojiden Bartın için sarı kodlu uyarı yapıldı. Pazartesi sabah saatlerinden itibaren gece saatlerine kadar kuvvetli yağış bekleniyor. Yapılan uyarıda, "Bartın'da 12.09.2022 Pazartesi günü kuvvetli (21-50 kg/m2) Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor! Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmaludır" denildi. Batı Karadeniz'de Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışların
12.09.2022 Pazartesi günü Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Gök gürültülü sağanak yağışlar sebebi ile ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Sadece UYARI !!! | 12 Eylül 2022 08:54

    Önceden uyarı verilmesi güzel de; Bartın Irmağı yıllardır niye ıslah edilmiyor. Hala selin yıktığı ağaçlar ırmağın kenarında.. Sadece uyarı yapmakla olmuyor, yetkililer artık önlem almak zorunda..

BUNLARA DA BAKIN