Bartın Limanına İki yolcu Gemisi Geldi

Harmony-G ve L'Austral İsimli yolcu gemileri Bartın Limanı'na demir attılar.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Georgios Stefanidis kaptanlığında İstanbul’dan Sinop’a hareket eden 3’ü Yunan 38’i Amerikalı 41 yolcusu bulunan Harmony-G ile Roger Van Damme’ın kaptanlığında Ukrayna’nın Yalta Limanı’ndan İstanbul’a hareket eden çoğunluğu Fransa, Belçika ve İsviçreli olmak üzere Dünya’nın çeşitli ülkelerinden 152 yolcusu bulunan L’Austral isimli yolcu gemileri akşam 18:00’da kentimizden hareket ettiler.

Çakrazlılar Acente firmasına bağlı Taner İğci rehberliğinde kentimize gelen gemilerin yolcuları Bartın, Amasra ve Safranbolu’da bir dizi turistik gezi ve ziyaretlerde bulundular.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Limanı’nın deniz ulaşımı ile turistik veya ticari amaçlı gelen gemilerin ve yolcuların diğer illere ulaşımı için köprü vazifesi gördüğünü, bu gemilerin kentimize ekonomik ve kültürel açıdan fayda sağladığını söyledi.

Akın açıklamasında “İşletmeciliği belediyemizce yapılan Bartın Limanı, 2004 yılında yürürlüğe giren ISPS kod çerçevesinde güvenlik seviyesi 1 olan, gerekli sertifikasyonlara sahip, yük ve yolcu taşımacılığında uluslararası deniz trafiğine açık bir liman olarak hizmet vermektedir. Bu bağlamda Harmony-G ve L’Austral İsimli yolcu gemileri toplam olarak, yaklaşık 200 yolcu ile limanımıza demir atmıştır. Aynı zamanda bölgemizin yük ve yolcu giriş gümrük kapısı olan Bartın Limanı, deniz ulaşımı ile ticari ve turistik amaçlı gelen gemi ve yolcuları misafir etmemizi ve bunların diğer illere ulaşımı için köprü vazifesi görmesi bakımından ilimize ekonomik ve kültürel açıdan büyük fayda sağlamaktadır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN