Bartın tarihinde bir ilk!

CHP'de sürpriz aday, O isim il başkanlığı için adaylığını açıkladı

Bartın siyasi tarihinde ilk kez bir kadın siyasetçi parti il başkanlığına adaylığını açıkladı.
CHP Bartın Belediye Meclis Üyesi ve Tuna Eczanesi Sahibi Eczacı İlknur Erkan 7 Ocak Pazar Günü yapılacak CHP İl Kongresi öncesinde CHP Bartın İl Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.  Erkan, “2019 tarihinde yapılacak yerler seçimler ve genel seçimde partimizi Bartın’da başarıya taşımak, hem yerelde hem genelde CHP’yi iddialı bir yere getirmek için adayım” dedi. CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ise hem kendinin hem de Merkez İlçe’nin sonuna kadar İlknur Erkan’a destek olacağını söyledi.
Bartın siyasi tarihinde ilk kez bir kadın siyasetçi parti il başkanlığına adaylığını açıkladı. CHP Bartın Belediye Meclis Üyesi ve Tuna Eczanesi Sahibi Eczacı İlknur Erkan 7 Ocak Pazar Günü yapılacak CHP İl Kongresi öncesinde CHP  Bartın İl Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.  Dün parti binasında yapılan basın açıklamasına  İlknur Erkan’ın yanı sıra CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve teşkilat mensupları katıldı. 2019 tarihinde yapılacak yerler seçimler ve genel seçimde CHP’yi Bartın’da başarıya taşımak için aday olduğunu ifade eden Erkan, “Hepinizin bildiği gibi ülkemiz oldukça zorlu ve sıkıntılı günlerden geçmekte. Bu gidişe dur demek için ülkemizin güçlü bir CHP’ye ihtiyacı var. Dolayısıyla tüm CHP’liler ellerimizi taşın altına koymalı bu gidişe dur demek için amansız bir mücadeleye girmemiz gerekli. İşte bunun için küsleri barıştırmak CHP çatısı altında tekrar tek ses için 2019 tarihinde yapılacak yerler seçimler ve genel seçimde partimizi Bartın’da başarıya taşımak için hem yerelde hem genelde CHP’yi iddialı bir yere getirmek için arkadaşlarımla, örgütümüzle el ele gönül gönüle birlikte çalışacağız. Ve bunu başaracağız. İşte bu sebeplerle milletime Bartın’a karşı sorumlu olduğum CHP Bartın İl Başkanlığına aday oldum” dedi.
Erkan: “Bu yolda birlikte ilerleyeceğiz”
CHP’yi bir aile olarak gördüğünü kaydeden Erkan şöyle devam etti:
“Biraz kendimden bahsedeyim. 80 yılında Eczacılık Fakültesinden mezun oldum. O gün bugündür de eczacılık görevi yapıyorum. 63 yaşındayım. İki oğlum var. İkinci torunum da yolda. Elimden geldiği kadar milletime ve Bartın’a hizmet etmek için uğraşıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ni Milletvekilimiz Sayın Rıza Yalçınkaya ile başladım. Tüm seçimlerde hem yanında ve arkasındaydım. Çalışmalarda sürekli beraberdik. Hiç ayrılmadık. Hala da beraberiz. Bu tek başına olacak bir iş değil. Ekip işi. Hep beraber bu yolda birlikte ilerleyeceğiz.
“CHP benim ailem”
Bu konuda arkadaşlarım bizi desteklediler. Bu yolda başarılı olacağıma dair çok güzel sözler söylediler. Hep beraber üstesinden geleceğimize inanıyorum. Benim amacım tek çatı altında hep beraber toplanmak. Ayrılıklar ve küslükler olsun istemiyorum. Kadının nasıl ailesini bir araya toplayabiliyorsa, nasıl bir arada tutmak için elinden geleni yapıyorsa burayı da bir aile olarak görüyorum. Bu şekilde çalışmak istiyorum. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.”


 

Bakmadan Geçme