Bartın TSO İlk Meclis Toplantısını Yaptı

25 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen Bartın Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerinden sonra ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı Halil Çelen yapmış olduğu açılış konuşmasında, "Öncelikle yeni dönemde oda yönetim kurulumuzda, meclisimizde, disiplin kurulumuzda ve meslek komitelerimizde görev alan tüm arkadaşlarımızı şahsım ve oda meclisim adına tebrik ediyorum ve başarılı çalışmalar diliyorum. Meclisimizin ilk toplantısını yapıyoruz. Yeni dönemin tüm meclis üyelerine hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde de hepimizin Bartın için üyelerimiz için Bartın'ın kalkınması ve ilerlemesi için hayırlı adımlar atmamızı diliyorum. Bunun için de yapacağımız olumlu çalışmalara sizden katkı bekliyorum" dedi.


Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır ise yaptığı konuşmada, "Yönetim kurulu arkadaşlarım ve ben temsil ettiğimiz iş dünyasının onayı ve güveni ile sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha iyi bir Bartın Ticaret ve Sanayi Odası için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizden şüpheniz olmasın. Üyelerimizin sesini duymak ve duyurmak, üye odaklı çalışmalarımızı hükümet, vilayet, belediye, oda ve borsalarla hep birlikte gerçekleştirmek en önemli görevimiz olacaktır. Yeni dönemde daha güçlü bir Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olmak için el ele dayanışma içinde ilimiz için tüm projelerimizi hayata geçirmeye kararlıyız. Ticaret ve Sanayi Odası olarak Bartın'ın eğitiminden sağlığına, kültür sanat yaşamından tüm sosyal sorunlarına destek olmaya da devam edeceğiz. Meclisimizi farklı fikirlere sahip ticaret erbaplarından oluşan, bölgemizin ekonomik hayatının geliştirilmesi için fikirlerin tartışıldığı, demokratik bir platform olarak düşünmeliyiz. Meslek komitelerin yapacağı çalışmalar, sizlerden yönetim kuruluna veya şahsıma gelecek tüm fikirler bizim için çok önemlidir. Bunlar içinde çalışmalarda bize destek vereceğinizi ümit ediyorum. Bartın'ın gelişmekte olan ekonomik yapısı,esnafı ve sanayicisi ve tüccarı için yaşam standartlarını yükseltmek adına gereken ne ise onu yapmamız gerekiyor. Bartın üniversitesinin büyümesi ile ilimiz ticaret anlamında oldukça büyük bir ivme kazanacaktır. Yedi bin, sekiz bin kişilik olan öğrenci sayısı yirmi bine kadar çıkacaktır. Dolayısı ile üniversite binasının, kampus alanı ve bölümlerinin hızla bitirilmesi ile Bartın ticaret hayatında hareketlenme sağlanacak ve ekonomimiz daha iyi noktalara gelecektir. Sıkışmış bir yapı içersinde olan şehrimizde bununla birlikte gelişecektir. Bu gelişim ile birlikte tabii ki sorunlar karşımıza çıkacaktır. Bu noktada sizlerin oda meclisi olarak değerli fikirlerinize ihtiyacımız olacaktır. Beraber tek güç olursak, fikir fırtınası yaparsak, istişare yaparsak bunların üstesinden kolay geliriz. Aynı sesi çıkartırsak daha büyük güç elde ederiz. Konuşma ve istişare yapmak bizlere her zaman kazanç sağlayacaktır. Bartın için hizmet eden ve başarılı çalışmalara imza atan bir yönetim kurulundan hizmet bayrağı devraldık. Eski yönetim kurulumuz, Bartın'a kendi öz kaynaklarından ayırarak yaptırdığı KOSGEB hizmet binasını ilimize kazandırarak, hibe desteklerinden tutunda girişimcilik desteklerine kadar birçok girişimci vatandaşımızın ticarethane açmasına ve Bartın ekonomisinin gelişimine katkı sağlamıştır. İdare binamızın bitirilmesi, KOSGEB binasının kazandırılması ve yeni idare bina yapılması için çalışmalar başlatmışlardır. Bundan sonraki dönemde daha güzel, daha işlevsel bir binaya sahip olabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bir çok akreditasyonlara imza atarak sayılı organlardan birisi haline gelmiştir. Bu çalışmalarından dolayı geçmiş yönetim kurulumuza ayrıca teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Mayıs ayı mizanı Meclis Başkanı Halil Çelen tarafından oya sunularak oy birliği ile kabul edildi. Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclis üyelerinin görüş ve temennileri ile sona erdi.

Bakmadan Geçme