Bartın Üniversitesinde Yeni Atamalar

Bartın Üniversitesine yeni isimler atandı.

Bartın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Saban, Genel Sekreterlik görevine Doktor Öğretim Üyesi M. Said Ceyhan atandı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da katıldığı devir-teslim töreninde Prof. Dr. Saban görevi Doktor Öğretim Üyesi M. Said Ceyhan’dan devraldı.

Rektör Uzun, yeni görevinden dolayı Prof. Dr. Saban’ı tebrik ederken, göstermiş olduğu gayretten ve sunduğu katkılardan dolayı Ceyhan’a teşekkür etti. Rektör Uzun “Üniversitemiz bünyesinde yer alan 3 enstitümüzde de ülkemizin ve insanımızın ihtiyaçları önceleyerek, bilim dünyasına katkılar sunacak çalışmalar yapılmaktadır. Bu doğrultuda Sosyal Bilimler Enstitümüz alanında önemli çalışmalar yapacağına ve nitelikli araştırmacı ile bilgi ve beceriye sahip bireyler yetiştirilmesinde öncülük edeceğine inancım tamdır. Enstitülerimiz bünyesindeki programların sürekli bir üretme, üretileni insanlığa sunma ve kalite standartlarını yükseltme gayreti olmalıdır. Bu düşüncelerle bugüne kadar sunduğu katkılardan dolayı Doktor Öğretim Üyesi M. Said Ceyhan’a teşekkür ederim. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürümüz Prof. Dr. Metin Saban’ı ise tebrik eder, başarılarının artarak devam etmesini dilerim.” dedi.

Prof. Dr. Metin Saban kimdir

1964 yılında Bartın’da doğan Prof. Dr. Metin Saban Bartın Lisesinden mezun oldu. 1984 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Saban, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında doktorasını yaptı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Yardımcı Doçent ve Doçent olarak görev yaptı. Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Profesör unvanı alan Saban, bu fakültede İşletme Bölümü Başkanı, Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yürütüyor. Prof. Dr. Metin Saban 16 Mart 2018 tarihinde Bartın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne atandı.

Dr. Said Ceyhan kimdir

1957 yılı Erzurum doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Said Ceyhan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümünden mezun oldu. 1978 yılında öğretim elemanı olarak Harp Okulu Komutanlığı Öğretim Başkanlığına Teğmen olarak atanan Ceyhan, daha sonra Milli Savunma Bakanlığı Komptrolörlük Daire Başkanlığı, 1986-1990 yılları arasında SKG Vakfı Denetçiliği, 1990-1992 yıllarında Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Bütçe Maliye Şube Müdürlüğü, 1992-1996 yıllarında Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı Maliye ve Bütçe Şube Müdürlüğü, 1996 Yılında KKKK’lığı Komptrolörlük Daire Başkanlığı Program İnceleme ve Maliyet Muhasebesi Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 1998 Yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesine öğretim üyesi olarak atanan Ceyhan, burada görev yaptığı 6 yıl içerisinde Dekan yardımcılığı, Enstitü Müdür yardımcılığı ve Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009 yılında geldiği Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat Bölümü başkanlığı ve dekan yardımcılığı görevlerini sürdürüyor. 2015 yılından buyana Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürü olarak görev yapan Ceyhan, 16 Mart 2015 tarihinde Bartın Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atandı.


 

Bakmadan Geçme