Başkan Karaman'dan Mısır'a Rabia'lı Destek

Kozcağız Belediye başkanı Mustafa Karaman Mısır'da darbe sonrası yaşanan katliamlar dolayısıyla festivali iptal ettiklerini belirterek yaptığı 'Rabia' işaretiyle Mısır'daki darbe karşıtlarına destek verdi.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Kozcağız Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Tarım Hayvancılık, Kültür ve El Sanatları Festivali Mısır’da darbe sonrası yaşanan katliamlar nedeniyle iptal edildi.
Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman festivalle ilgili olarak yaptığı açıklamada “Son günlerde yaşanan katliamlardan dolayı büyük üzüntü duyuyorum. Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı acıyı derinden paylaşıyorum. Mısır'da darbe sonrası çıkan olaylarda yüzlerce insan, kadın ve çocuk şehit düşmekte ve binlercesi yaralanmaktadır. Kardeş Mısır halkının insanlık dramı karşısında aziz milletimizin ve parti camiamızın acısı ve tepkisi büyüktür. Bu sebeple Mısırlı kardeşlerimizin acılarını paylaşmak adına her yıl geleneksel hale gelen festivalimizi yapmaya gönlümüz el vermiyor. Kozcağız halkının da bizimle aynı duyarlılığı paylaştığına inanıyorum. Daha aydınlık, güzel yarınların bizi beklediğine inanıyor ve festivalimize bu yıl ara veriyoruz” dedi.
Başbakan Karaman Adeviyye'de direnişçilerin sembolü olan Rabia işareti yaparak katliamları görmezden gelen dünya ülkelerinin yapılanlar karşısında sessiz kalmasını da iki yüzlülük olarak değerlendirdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN