Bayram tatilinden geriye çöpler kaldı

Bartın'da Kurban bayramında sahillere akın eden ziyaretçiler arkalarında çöp yığınları bırakarak gitti.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Kurban Bayramı tatilinde Bartın'daki sahillere akın eden ziyaretçilen bıraktığı çöpler, tepkiye neden oldu.
Bayramda İnkumu ve Amasra'da yaşanan yoğun ziyaretçi akını sonrasında sahiller çöplük alanına döndü.
İNKUMU’NDA BAYRAM SONRASI TEMİZLİK
Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından İnkumu tatil Beldesi’nde piknik alanı ve plaj temizliği çalışması yapıldı.
Çalışma hakkında açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Geçmiş olduğumuz Kurban Bayramı’nda İnkumu Tatil Beldesi’nde binlerce vatandaşımızı ağırladık. Kurban Bayramı tatilinin sona ermesi ile de geniş çaplı temizlik çalışması başlattık. Ekiplerimiz piknik alanı ve sahilde çöp toplama ve süpürme çalışmaları gerçekleştirdiler. Periyodik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmamız ile vatandaşlarımızın toz ve topraktan olumsuz şekilde etkilenmemesi ve tatillerini sağlıklı bir ortamda yapmalarını sağlıyoruz. “ dedi. 

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Tuncer | 17 Ağustos 2019 22:13

    Çöplerini çöp tenekesine atmayan insanlara misafir demek ne kadar doğrudur acaba,benim gözümde hayvan kadar değeri yoktur,ne belediye ne de il özel idaresi görevini yerine tam anlamıyla getirmediği sürece bu koşullar her zaman devam eder, idari para cezası uygulansa bu sorun hiç yaşanmaz,belediye ve jandarma önünde yasak olmasına rağmen yeşil akanda semaver ve piknik yapan insanları görünce sadece göstermelik olduklarını net bir şekilde anlıyoruz

  • Melek Gençer | 16 Ağustos 2019 22:01

    Bartın Belediyesi sahillerin temizliği konusunda halkı uyarmadıkça ve kirletenlere de ceza yazmadıkça bu kirlilik devam eder.

  • volkan | 16 Ağustos 2019 11:43

    İnkum da giriş paralı olmalı ve gelen vatandaşların sokakda plajda sağda solda kalmamaları gerekmektedir.İnkum sadece bayramlarda değil sürekli temiz olmalı ama malesef temiz değil.

BUNLARA DA BAKIN