Belediye 2 halk otobüsü alacak

Cemal Akın alınacak araçlar için incelemelerde bulundu...

Esenyurt minibüsçüleri ve Özel Halk Otobüsleri arasında yaşanan yolcu taşıma sorununda halkın mağdur olmaması için Bartın Belediyesince 90 kişilik 4 araç alınması yönünde talimat verdiğini açıklayan Bartın Belediye Başkanı Cemal, bu konuda ilk adımı attı.
2 otobüs almak için il dışına çıkan Akın, araçlarda incelemelerde bulundu.
Öğrencilerin mağdur olmaması için gerekirse yarı fiyatına taşıyacaklarını dile getiren Akın, “Halkımızı bir yerden başka bir yere taşımak ya da taşıtmak Belediyemizin asli görevidir. Onun için bizim de daha evvelden almış olduğumuz bir karar vardı. 30+60 olmak üzere 90 kişilik 4 araç alınması için talimat verdim. Nasip olursa Kemerköprü’den öğrenci kardeşlerimizi de  halkımızı da gerekirse yarı fiyatına taşıyacağız” demişti.
Cemal Akın, araçları inceledi
Cemal Akın, Bartın Belediyesine ait şirkete ilk etapta 2 araç alınması için il dışına çıktı. Şirket yetkilileri ve belediye çalışanlarının da olduğu seyahatle ilgili fotoğrafları sosyal medya hesabından da paylaşan Akın, araçlarda incelemelerde bulunduğu dile getirdi. 90 kişilik 2 araç için ön anlaşmaya varıldığı öğrenilirken araçların önümüzdeki günlerde Bartın Belediyesi’nin araç parkuruna katılması bekleniyor. Alınacak araçların aynı zamanda Belediyenin kültür gezileri için de kullanılmasının planlandığı öğrenildi.

 

Bakmadan Geçme