Belediye Araç Parkına 7 Yeni Araç Daha

Bartın Belediyesi, 2018'nin ilk günlerinde araç parkına yeni araçlar ekledi.

Bartın Belediyesi, 2018’nin ilk günlerinde araç parkına yeni araçlar ekledi. Belediye, araç parkına 3 kamyon, 1 otomobil, 1 kanal görüntüleme aracı, 1 vidanjör, 1 kanal temizleme kamyonu olmak üzere toplam 7 araç daha ekledi. Belediye bu araçların yanı sıra su kayı kaçak tespit malzemelerini de ekipmanına eklerken araçlar için açılış ve kurban kesim töreni yapıldı. hükümet Caddesinde yapılan törende Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, alınan araçların ve malzemelerin toplam maliyetinin 2 milyon 700 bin TL olduğunu söyledi.

Bartın Belediyesi, 2018’nin ilk günlerinde araç parkuruna yeni araçlar ekledi. Belediye, araç parkına 3 kamyon, 1 otomobil, 1 kanal görüntüleme aracı, 1 vidanjör, 1 kanal temizleme kamyonu olmak üzere toplam 7 araç daha ekledi. Belediye bu araçların yanı sıra su kayı kaçak tespit malzemelerini de ekipmanına kattı. Araçlar için dün Hükümet Caddesi’nde Eski Belediye Binası önünde açılış ve kurban kesim töreni gerçekleştirildi. Törene Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeler, Belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Kent Müzesi’nde son rötuşlar

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın törende yaptığı konuşmada alınan araçların ve malzemelerin toplam maliyetinin 2 Milyon 700 Bin TL olduğunu söyledi. Bartın Belediyesi’nin 2018 çalışmaları hakkında da vatandaşlara bilgi veren Akın şöyle konuştu:

Bartın Belediyesi’nin Bartın’da yapması gereken hizmetleri daha iyi yapabilmesi ile ilgili bugün yine açılışlar yapıyoruz. Bartın’daki halkımızın hizmetine gece gündüz devam edebilecek araçları bugün inşallah yine kazandıracağız. Ben bundan evvel devam eden hizmetlerimizi ve 2018 yılında da bitirmemiz gereken hizmetleri de ifade etmek istiyorum. Bartın Belediyesi Kent Müzesi’nde son rötuşlar yapılıyor. İnşallah bu ayın sonuna doğru açacağız. Ufak tefek şeyler kaldı. 4 Milyon TL’lik bir proje burası. Biz buradan da ödül aldık Bartın olarak.

Kaynarca Spor ve Yaşam Parkının açılışına az kaldı

Yine Bartın Belediyesi Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı 20 bin metrekarelik bir alanı da Allah nasip ederse Nisan sonu Mayıs başı gibi hizmete açacağız. Burası da yine Bartın’ın bir ilklerinden olacak. Yine eski itfaiye binamızı biliyorsunuz restorasyon yaptık. Orada 2-3 tane iş olacak. Bir tanesi 65 yaş ve üstü yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı evinde temizliğinin yapılması evinde bakımlarının yapılması bir sağlıkçı tarafından haftada bir kontrollerinin yapılması yine arzu ederlerse hafta da iki kez evde yemeklerinin yapılmasına kadar her şeyi yapmak istiyoruz.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yeni binası bitmek üzere

Yine Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müzü şu anda yeni öğretmenevinin oradan kaldırıyoruz. Yeni binamızda bitmek üzere. 1 milyonluk bir projeyle modern bir park ve bahçeler binası kazandırıyoruz. İnşallah orayı da yakında açacağız. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü taşıdığımız yere de bir büfe, kamelyalar, ırmağın kenarına yürüyüş yolları, aydınlatmalar yapacağız. Cumhuriyet Mahallesi’ne Kavallar Yaşam Merkezi ve modern bir park yapıyoruz. Bu sene onunda açılışını yapacağız. Kanlıırmak Yürüyüş Yolu düzenlemesi bitmek üzere 3 kilometrelik bir alan artık yürüyüşe açılmış olacak ırmağın kenarında.

Bartın’daki doğalgaz abonesi 22 bin 387 kişi

Yine İnkumu İskele Mahallesi dediğimiz sağ taraftaki alanda yürüyüş yolu, büfeler, bisiklet yolu, aydınlatmalar, yer altı çöp konteynırları şeklinde çalışmalarımız var onları da bu sene inşallah hizmete açacağız. Doğalgaz artık son noktaya geldi. Belki 2-3 km’lik yerlerimiz kaldı. 29 Aralık 2010 tarihinde Belediye Meclisinde karar almıştık. 2011 yılında ihalesi oldu. 2012 yılının 28 Haziran’ında kazmayı vurduk ve bugün itibariyle Bartın’da 300 km civarında bir hat yapılmış oldu. 22 bin 387 abone var. Bunun 20 bin 400’ü Bartın’da gaz kullanıyor.

“Bartın’ın artık havası çok temiz”

Bu şu demektir artık Bartın’da insanlara dokunacak bir hava kirliliği yok. Bartın’ın artık havası çok temiz. Özellikle astım, akciğer, kalp belli yaştan sonra insanlarımızı rahatsız edecek çocuklarımızı hasta edecek bir hava yok. Bartın’ı da hava anlamında temiz iller arasına sokmuş olduk Allah’ın izniyle. Yine göreve geldiğimizden bu tarafa cenaze hizmetlerimiz devam ediyor. 9 yılda 1 milyon kilometre il içi il dışında yol yapılarak cenazeleri ücretsiz taşıdık. Asla ne mazot alıyoruz ne de herhangi bir ücret aldırıyoruz. Bu Belediyemizin halkımızı hizmetidir. Belediye demek halk demektir. Tabi tabureler, ikramlar ayrıca 14 tane mezarlığın her şeyiyle temizliği ile birebir ilgileniyoruz. İnşallah bu hizmetler devam edecek.

Belediye araç parkuruna 2 milyon 700 bin TL’lik yatırım

Bugün burada 3 kamyon, bir otomobil, bir kanal görüntüleme aracı, bir vidanjör, bir kanal temizleme kamyonu, su kayı kaçak tespit malzemeleri olmak üzere 2 Milyon 700 Bin TL’ye mal olan araçları hizmete sokuyoruz. Kanal temizleme aracı çok önemli. Biz yılda 300 bin TL sadece kiraladığımız yere para veriyoruz. Elimizde var ama küçük geliyor. Bu 2 tonu kendisi çekebiliyor. Kanal görüntüleme bir yerde tıkanıklık olduğunda biz 300-500 metre yol kazmak zorunda kalıyoruz. Bu araçla röntgeni çekilecek ve hangi noktada tıkanmış yüzde kaç tıkanmış bunu göreceğiz. Ayrıca su kayıp kaçağı bulmakla ilgili cihazlarımız var. Elimizde bir cihazımız vardı ama yeterli değildi. Şimdi bu elimizdeki son teknoloji olan cihazlarla beraber kayıp kaçağı önleyeceğiz. Böylece kaçağı tespit ederek sadece o noktayı kazacağız ve yollar tahrip olamayacak.

Araç parkuruna 9 yılda 8 milyon 500 bin TL’lik yatırım

2009 yılından bugüne 8 otomobil, 9 kamyonet, 1 tuzlama ve kar küreme aparatlı kamyon, 1 kanal görüntüleme kamyonu, 1 kanal temizleme kamyonu, 1 vidanjör kamyonu, 1 asfalt distribitörü kamyonu, 1 itfaiye aracı, 1 arama kurtarma ekipmanlı itfaiye aracı, 3 motosiklet, 3 kepçe, 1ekskavatör paletli kazıcı, 1 silindir, 2 cenaze nakil aracı morglu, yine 1 morglu cenaze yıkama aracı, 3 cankurtaran bot, 1 jetski, 727 kilovat gücünde jenaratör, su kayıp kaçak tespit ekipmanları, 3 kar bıçağını bugünün değeriyle 8 Milyon 500 Bin TL vererek Bartın Belediyesi’nin sizin paralarınızla kazandırdık. Bunların hepsi Bartın’a hizmettir. Bunlar olmazsa hizmet vermek zor oluyor.

“Helal paralarınızı hizmete harcıyoruz”

Göreve geldiğimizde sadece iki tane kepçemiz vardı. Şu anda 7 taneye yükseldi o da yetmeyince zaman zaman ekskavatör kiralıyoruz. Kepçe kiralıyoruz. Bu yıl sadece yollarda 16 ekip çalıştık. En az 100 kişi sadece yollarda çalıştı. Hızlı gitmek gerekiyor. Böyleyken bile zaman zaman ben yavaş gidildi diye kızıyorum. Allaha şükürler olsun kar yağmadan da inşallah yol anlamında hizmetlerimizi sonlandıracağız. Tamirat tadilat yapılacak ama seneye tekrar bir kaç tane tespit edilen yerlerde çalışmalar yapacağız. Ben hizmeti geçen herkese ve Bartın halkına teşekkür ediyorum. Bu hizmetler nihayetinde bizim memleketimize, Bartın’ımıza yapılan hizmetlerdir. Allah hayırlı uğurlu etsin.”

Cemal Akın’ın konuşmasının ardından yapılan dualar ve kurban kesimiyle birlikte araçlar da hizmete girmiş oldu.

Bakmadan Geçme