Belediye'den Kumsala Engelli Rampası

Bartın Belediyesi İnkumu tatil beldesinde yaşayan engelli vatandaşlar için yürüyüş yolu ile kumsal arasına engelli rampası yapıyor.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Mahallelerde ve İnkum’da yürütülen tüm belediye hizmetlerini engelli vatandaşlara da kolaylık sağlayacak şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Akın açıklamasında, “Belediye olarak mahallerimizde ve İnkumu tatil beldemizde verdiğimiz hizmetleri engelli vatandaşlarımıza da kolaylık sağlayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını tespit edip hızla yardımcı olmak için Engelsiz Yaşam Komisyonu kurduk. Bu kapsamda kentte yapılan tüm yeni kaldırımlara engelli rampaları koyuyoruz. Ayrıca Hendekyanı Caddesi’nde görme engelli vatandaşlarımız için kaldırımlara farklı ebat ve kabartmaları olan taşlar döşeyerek güvenli yürüyüş şeridi uygulamasına başladık. Belediye halk otobüslerimizin tamamın da engelli rampası var. Belediye Hizmet binamız girişine de engelli vatandaşlarımız için asansör yaptık. Şimdide İnkumu tatil beldesinde tatil ve dinlenme amacıyla gelen tüm vatandaşlarımız için olduğu gibi engelli vatandaşlarımız içinde hayatı kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Engelli vatandaşlarımız yürüyüş yolumuzdan rahatça kumsala ulaşabilsin, deniz kum ve güneşten sıkıntısızca istifade edebilesin diye yürüyüş yolu ile kumsal arasına engelli rampası yapıyoruz. Belediyemize bağlı her yerde herkes için hayatı kolaylaştıran çalışmalarımızla halkımıza tüm gücümüzle hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN