Belediye Yaz Spor Okulları Devam Ediyor

Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde kurulan Basketbol ve Tenis Yaz Spor Okulları çalışmalarına devam ediyor.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın Belediyesi tarafından Yalı Sevgi Parkı’na yapılan spor sahalarında, Aydın Kükner ve Baki Ofluoğlu’nun eğitmenliğinde 7-15 yaş arası 86 sporcu Basketbol eğitimi alırken, Tayfun Bağdat ve Ali Güler eğitmenliğinde 5-7,8-12 ve 12-14 yaş kategorilerinde 44 sporcu tenis sporu eğitimi alıyor.
Eğitim ve antrenmanlar,  Ramazan Ayı ve aşırı sıcaklar dolayısıyla Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri 18:00 - 20:00 saatleri arasında yapılıyor.
Yaz Spor Okulları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, öğrenciler boş vakitlerini ve tatillerini spor eğitimi alarak değerlendirebilsinler diye Yalı Sevgi Parkı’ndaki Basketbol ve Tenis spor sahalarında belediye bünyesinde Yaz Spor Okulları açtıklarını söyledi.
Akın Açıklamasında “Burası daha önce hoş olmayan olayların yaşandığı insanların akşamları yanından bile geçmekten korktuğu atıl bir bölgeydi. Hayata geçirdiğimiz Yalı Projemiz kapsamında buraları çay bahçeleri, çocuk parkları, yürüyüş yolları ve spor alanları ile en güzel şekilde düzenleyip halkımızın hizmetine açarak bir cazibe merkezi haline getirdik. Bu noktada genç kardeşlerimiz boş vakitlerini ve tatillerini spor yaparak değerlendirme fırsatı bulabilsinler diye Kültür ve Satan Merkezi’miz bünyesinde Yaz spor Okulları’mızı hizmete açtık. Bu okullar sayesinde genç kardeşlerimiz branş antrenörleri ile Tenis ve Basketbol’u tüm kural ve teknikleriyle öğrenerek spor yapmaktalar. Buradaki spor eğitimlerinin çocuklarımızın eğitim hayatına katkı sağlayacağına ve sevdikleri spor branşlarında büyük başarılar elde edebilmelerine zemin hazırlayacağına inanıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN